VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Перший погляд: виставка Микити Кадана у The Naked Room

28 січня 2021

«Скалічений міф» — новий проєкт одного з найяскравіших молодих художників України Микити Кадана. Виставка вибраних робіт, у яких Микита зачіпає тему історичної пам’яті, відкрилася в галереї The Naked Room 27 січня.

У фокусі великих проєктів Кадана останніх років перебуває історія масового насилля й Голокосту на українських територіях у 1930—1940 роки. Кадан бере за точку відліку документальні світлини з радянських і польських архівів. Завданням цих зображень було фіксувати правдиві події й свідчити глядачам майбутнього, але вбудовані в сучасний контекст, вони радше ускладнюють розуміння ситуації.

У «Скаліченому міфі» художник бере за основу документальні світлини львівського погрому 1941 і відтворює сюжети вугіллям на великих аркушах паперу. Гіперболізовані й розтушовані зображення, на перший погляд, лише поглиблюють прірву між фактами минулого й спробами витлумачити їх 80 років по тому. Але перенесені зі світлин на малюнки центральні образи разюче красномовні, впізнавані й реальні: оголені жінки на вулицях міста, укляклі чоловічі фігури, атмосфера фанатизму й жаху.

Виставка «Скалічений міф» триватиме з 27 січня по 7 березня в галереї The Naked Room.

Ще в розділі Арт

Популярне