Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

У Києві відбудеться виставка Дмитра Козацького – автора фото із самого пекла «Азовсталі»

11 серпня 2022

12 серпня в Києві розпочне роботу виставка «Небачена „Азовсталь“». Вона презентує  фотографії Дмитра Козацького (позивний Орест) — фотографа й керівника пресслужби полку «Азов», автора, мабуть, найпронизливіших кадрів із заводу «Азовсталь», що цієї весни облетіли увесь світ. Виставка проходить з дозволу мами Ореста, Ірини Юрченко.

Поряд із 25 відомими роботами Ореста на виставці презентують його фотороботи з бомбосховищ «Азовсталі», які раніше не публікувалися і які Фонду надала його мама Ірина. «Ми покажемо відео, які захисники „Азовсталі“ надсилали своїм родинам просто з пекла в оточенні окупантів», — кажуть організатори проєкту. Також у межах триденної події 12 серпня відбудеться зустріч-розмова з родичами бійців різних підрозділів, які були на «Азовсталі». Це і «Азов», і прикордонники, і бійці територіальної оборони та поліції Маріуполя. Вони розкажуть історії захисників Маріуполя, які досі ніхто не чув.

Завод «Азовсталь». Автор фото — Дмитро Козацький

Нагадаємо, Дмитрові Козацькому 26 років, він доєднався до полку «Азов» після Революції Гідності. Нині посідає там пост керівника пресслужби. Вперше Дмитро оприлюднив пронизливі фото з «Азовсталі» у твітері  20 травня  після того, як гарнізон «Маріуполь» припинив оборону за наказом вищого військового керівництва України. Фото Козацького облетіли весь світ і стали символом незламності українського народу загалом і захисників Маріуполя зокрема.

Дмитро Козацький

Також цього дня в межах виставки відбудеться виступ Сергія Жадана. Мета заходу — зібрати кошти на допомогу для бійців полку «Азов», які продовжують боротьбу, поки їхні побратими в російському полоні, і нагадати світу про оборонців Маріуполя та їхній героїзм. Організатори проєкту — благодійний Фонд Сергія Притули спільно з TNT Agency та ARTLIVE.

Виставку «Небачена „Азовсталь“» можна відвідати в галереї D12 (Десятинна, 12) з 12 по 14 серпня.

Ще в розділі ART

Популярне