RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Painting in Excess: у США відбудеться виставка українського мистецтва

01 листопада 2021

6 листопада в художньому музеї Zimmerli в Нью-Джерсі відкриється виставка «Painting in Excess: Kyiv's Art Revival, 1985—1993 (Живопис через край. Пожвавлення художнього життя в Києві, 1985—1993)».

Саме ці роки серйозно вплинули на становлення сучасного українського, зокрема київського, мистецтва і вивели його на глобальний рівень. Художники були звільнені від диктатури занепалої комуністичної ідеології та обмежень пізнього соціалістичного реалізму, стався вибух стилів, що створює ефект барокової надмірності. У виставці представлено розмаїття художніх проявів цих перехідних років у Києві, і раніші твори українських авторів для контексту.

«Ця виставка побудована здебільшого на матеріалі моєї дисертації, присвяченої мистецтву української перебудови. Тому для мене це досить персональний проєкт, про який я мріяла ще коли працювала в музеї Zimmerli як аспірантка факультету мистецтв університету Ратґерс», — розповідає кураторка виставки, докторка мистецтвознавства Олена Мартинюк.

Експозиція міститиме роботи з колекції Нортона і Ненсі Доджів, що зберігаються в Zimmerli, і картини з відомих українських колекцій. Гості музею зможуть ознайомитися з творами Олександра Ройтбурда, Тіберія Сільваші, Арсена Савадова, Алли Горської, Флоріана Юр’єва, Олександра Дубовика, Валерія Ламаха, Григорія Гавриленка та багатьох інших авторів. Зокрема, на виставці буде представлена ​​монументальна чотириметрова робота Георгія Сенченка «Сакральний пейзаж Пітера Брейгеля» (1988). Підтримку проєкту надали Abramovych Foundation і Tymofieiev Foundation.

Експозиція демонструватиметься в музеї Zimmerli до 13 березня.

украинские художники · музеи ·

Ще в розділі Арт

Популярне