RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Музей Оранжері показує «Водяні лілії» Моне онлайн

30 березня 2020

Музеї в усьому світі роблять все можливе, щоб люди не сумували на карантині. Зокрема, паризький музей Оранажері зробив розкішний подарунок усім поціновувачам імпресіонізму — онлайн тепер можна побачити знамениті «Водяні лілії» Клода Моне.

«Водяні лілії. Захід сонця», 1920—1926, музей Оранжері

Клод Моне почав малювати водяні лілії, розквітлі на ставку в його улюбленій садибі в Жіверні, у 1890 році — і малював аж до самої смерті в 1926 році, коли вже майже  осліп. У серію входять 250 мальовничих робіт, розміщених у найкращих музеях світу: Орсе й Оранжері в Парижі, Метрополітен-музеї в Нью-Йорку, Чиказькому університеті мистецтв. У музеї Оранжері, до речі, ще за життя художника у 20-ті роки було збудовано спеціальну овальну залу для зберігання восьми фресок художника.

Овальний зал у музеї Оранжері, фото © Musée de l’Orangerie, Dist. RMN-Grand Palais / Sophie Crépy Boegly

 

Фото: © Musée de l’Orangerie, Dist. RMN-Grand Palais / Sophie Crépy Boegly

Через карантин музей Оранжері зробив небачене. У співпраці з Google Art Project паризький музей відкриває двері двох овальних залів, де розміщуються «Водяні лілії». Ці роботи художник написав у період з 1915 по 1927 роки. Фрески оцифрували з високою точністю — навіть зблизька ми не могли б розглянути їх так уважно. «Не потрібно соромитися збільшувати кожну гігантську картину на своєму комп’ютері, щоб помилуватися дрібними деталями або найменшим пастельним відтінком», — зазначають у музеї. Побачити «Водяні лілії» можна за посиланням — і приємного перегляду!

© Musée de l’Orangerie, Dist. RMN-Grand Palais / Sophie Crépy Boegly

 

искусство · музей ·

Ще в розділі Арт

Популярне