Louis Vuitton створили кофр для перевезення картини Вермеєра

17 жовтня 2018

Перевезення картин – складна і делікатна процедура, організації якої музеї та галереї завжди приділяють багато уваги. Не дарма: історії, коли творіння великих майстрів пошкоджуються під час перевезення, трапляються набагато частіше, ніж можна подумати. За даними Financial Times, 60% всіх страхових вимог щодо творів мистецтва пов'язані саме з результатами транспортного збитку. Наприклад, неприємна історія трапилася під час перевезення з Пушкінського музею в Москві в Музей образотворчих мистецтв Г'юстона "Портрета літньої жінки" Рембрандта: один з болтів, що утримував полотно на місці, порізав його під час падіння. А 2008 року 500-річна картина художника XVI століття Доменіко Беккафумі вислизнула зі своєї рами, коли її знімали з виставки в Національній галереї в Лондоні.

"Молочниця", Ян Вермеєр, 1658 рік

Нещодавно стало відомо, що амстердамський Rijksmuseum об'єднався з Louis Vuitton, щоб розробити кофр вищого рівня безпеки транспортування знаменитої «Молочниці» Яна Вермеєра. Полотно повинні перевезти з Амстердама в Королівський музей Уено в Токіо, де його покажуть в межах виставки «Змінюючи ситуацію: Вермеєр і голландське мистецтво» (вона триватиме до 3 лютого 2019 року).

Скриня, в якій будуть перевозити "Молочницю"

За виготовленням особливого виду багажу часто звертаються саме в Louis Vuitton, адже історія компанії почалася саме з виробництва валіз. Першим незвичайним проектом бренду стала скриня-ліжко для італійсько-французького дослідника П'єра Саворньяна де Бразза ще 1905 року. Також на початку XX століття, коли стали популярними польоти на повітряних кулях, Луї Віттон створив непотоплюваний «аерочемодан», який в своєму первісному дизайні прикріплювався до гондоли повітряної кулі. А 2018 року Louis Vuitton втретє поспіль призначили зберігачем головного призу чемпіонату світу з футболу.

Скриня-ліжко П'єра Саворньян де Бразза

За матеріалами Vogue.com 

искусство · Louis Vuitton · предметы искусства ·

Ще в розділі Арт

Популярне