Картини з оксамиту, речі колишніх і поганий арт: 6 незвичайних музеїв світу

03 березня 2018

Vogue.ua пропонує здійснити неординарну екскурсію по найбільш незвичайних музеях світу.​

Музей поганого мистецтва

Як відрізнити погане мистецтво від хорошого, знають в американському музеї в Бостоні. Ось тільки в експозиції представлені найбільш бездарні та незграбні картини. У Музеї поганого мистецтва переконані, що вони теж варті уваги. Невдалі творіння авторів зібрали в одну експозицію, яка в підсумку склала більше шестиста робіт. Щорічно в музей надсилають сотні поганих картин, але керівництво музею відбирає всього дві-три. Головний критерій відбору – серйозність намірів при створенні картини і щирість автора. Музей поганого мистецтва – це ще й територія для показу тих робіт, які ніколи не виставлять в традиційній галереї.

Вельветерія: музей оксамитових картин

Вельветерія – єдиний у світі музей, присвячений поп-арт феномену минулого століття – картинам з оксамиту. Він розташований в Лас-Вегасі і пропонує відвідувачам зібрання унікальних творів – портретів знаменитостей від Мерилін Монро і Джона Леннона до Г'ю Гефнера і Майлі Сайрус. Тут є і ціла колекція зображень оксамитових песиків, містичних істот і оголених людських тіл. «Вельветерія» позиціонує себе, як епіцентр мистецтва, який воює з культурною обмеженістю. Можливо, так воно і є, адже тут можна навчитись сприймати кемп і відшукати сенс в абсолютно безглуздих творах. Експозицію музею складають більш ніж чотири сотні картин, які засновники поповнюють з власної колекції.

Музей золота

У столиці Колумбії, місті Боготі, зібрали понад 30 тисяч експонатів золотих виробів. Племена індіанців, які проживали на цій території, досягли надзвичайних успіхів в обробці золота і винайшли кілька власних технологій. Колекція містить прикраси, маски, скульптури, предмети побуту, мініатюрні фігурки «тунхо», створені в різний час: від 2-го тисячоліття до нашої ери до шістнадцятого століття. Для індіанців золото було священним металом, здатним передавати енергію сонця. Вироби активно використовували в побуті, а також для проведення містичних ритуалів. Серед унікальних експонатів музею – золоті предмети, знайдені на дні озера Гуатавіта, а також «Золотий пліт» (велика платформа з золота, на якій розміщений вождь і 12 золотих фігурок).

Музей розірваних стосунків

У Загребі, столиці Хорватії, можна відвідати унікальний музей, де в ролі експонатів – особисті речі людей, які пережили розставання. Кожен предмет супроводжує історія стосунків і розриву, написана реальною людиною. Музей заснувала пара художників, які після розриву вирішили зберегти докази своїх стосунків в якомусь незвичному місці, згодом з цього виросла експозиція у більш ніж сімсот предметів. Окрім звичайних експонатів, таких, як весільні сукні або фотоальбоми, трапляються справді унікальні – пляшка, наповнена сльозами, піньята з любовних листів, настільна «Монополія», зроблена вручну до 20-ї річниці весілля.

Музей секс-машин

Музеїв сексу і еротичного мистецтва по всьому світу не злічити. Однак в Празі збудований справді незвичний музей на цю тему – тут разом зібрані різноманітні сексуальні апарати і приладдя. На трьох поверхах розмістили близько двохсот експонатів. Тут і старовинні еротичні плакати, екстравагантні корсети і спідня білизна, секс-іграшки, старовинні контрацептиви і пояси вірності. Але найцікавіше – це спеціальні машини, які допомагають прийняти складну секс-позу або роблять статевий акт менш енерговитратним.

Підводний музей

Щоби відвідати цей музей, потрібно спершу взяти декілька уроків дайвінгу, адже подивитися на унікальну експозицію з чотирьохсот скульптур можна лише під водою. Музей розташований на мексиканському узбережжі Карибського моря, недалеко від містечка Канкун. Творець проекту – художник з Великобританії Джейсон Тейлор таким чином спробував привернути увагу до проблем навколишнього середовища. Над підготовкою експозиції автор працював півтора роки, а щоб закріпити скульптури на дні, йому довелось провести під водою сумарно сто двадцять годин. Експозиція називається «Мовчазна еволюція» і розповідає історію людства – від цивілізації майя до сучасності. Відвідати підводний музей можна тільки в супроводі інструктора.

музеи ·

Ще в розділі Арт

Популярне