RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Карт-бланш: Julie Poly представила новий проект «Космолот»

24 грудня 2018

20 грудня українська художниця і фотограф Julie Poly представила новий проект «Космолот» – паралель дослідження сексуальності з грою.

Julie Poly

Серія робіт «Космолот» представлена вельми символічно – у вигляді гральних карт. Як пояснює художниця, цікавість до різного роду сексуальних експериментів можна помітити у всіх з самого дитинства, а їх наслідками є пізнання себе, отримання нового досвіду, освіти.

«З юного віку ми нерідко пізнавали нове за допомогою ігор, яких було більш ніж достатньо в нашому середовищі проживання. Під час гри в них, ми пізнавали один одного: від невинного «Кісь-зась-мяу», більш відвертої шкільної «пляшечки» до провокаційного дурня «на роздягання» в підлітковому віці і БДСМ-сесій в більш зрілому. Однак за допомогою гри нам вдавалося «розкрити карти» і, в результаті, розширити межі пізнання самих себе, задовольнити бажання і потреби, і азарт», – розповідає Юлія.

Вперше ідея гральних карт у Julie Poly виникла 2015 року, коли вона відвідувала школу сучасного мистецтва. Під кураторством Лади Наконечної фотограф зробила скорочену колоду з 36 карт. 2018 року «Космолот» вийшов в повному складі і доповнений новими знімками. Якщо спочатку перша версія складалася з особистих фотографій, то для другої частини художниця підбирала типажі і робила нові кадри. Так, наприклад, за допомогою роботи разом зі стилістом Настею Гутник в колоді з'явилася пікова дама в особі актриси, яка знімалася у Кіри Муратової.

Юля одна з тих художниць, яка дозволяє своїм роботам ставати частиною життя. Як і з проектом «Укрзалізниця», присвяченим залізниці, так і з картами – презентація колоди минула в місці безпосередньо пов'язаному з роботою – в гральному клубі. «Мені було цікаво відтворити якусь взаємодію з самим об'єктом. Я хотіла, щоб в карти грали, щоб був безпосередній контакт і залученість».

я была ещё доской 
моя мама была злой 
чтоб о парнях не судачить 
мы играли в расписной 
мамин парень был 
культурный 
не ходил по казино 
разрешал не хавать 
утром и смотреть Histoire d'O 
от подавленных желаний 
с болью раскрываю рот 
и по всем нечётным дням 
я посещаю космолот

выставка · украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне