Як пройшло відкриття виставки номінантів Премії PinchukArtCentre 2018

24 лютого 2018

10-тиріччя в цьому році відзначає Премія PinchukArtCentre 2018, яка підтримує молодих українських художників. 23 лютого за повного аншлагу в арт-центрі відкрилася виставка номінантів на премію 2018 року, у якій взяло участь 20 художників з усієї України. Складні інсталяції, відео, фотографії, перформанси, 3D-анімація, сучасні медіа - українські художники працюють у всіх жанрах, крім живопису. 

 

"Після багатьох років і великої кількості художників, з якими ми працювали, я з гордістю спостерігаю появу радикально нового покоління художників, які виходять на арт-сцену, - говорить Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. - Їх переживання, мова, теми - різні. Вони показують новий образ мислення і по-новому демонструють, яким може бути українське мистецтво у майбутньому ".

Бйорн Гельдхоф

Виктор Пинчук

 

Війна, політика, побут, особисті переживання і майбутнє - основні теми, які сьогодні хвилюють українських художників. Хтось говорить про них зухвалим, сміливим, буквально зносячим голову перформансом, як, наприклад, художниця з Харкова Аліна Клейтман: щоб пройти у зал, де транслюється її відео, потрібно пройти крізь задушливий, тісний, моторошний коридор з шуб. Хтось - величезною, але лаконічною фотографією з написом "Ваші жертви були марними", як Олександр Курмаз.

 

Тим часом , на першому поверсі можна побачити окремий проект: інсталяцію переможниці міжнародної премії Future Generation Art Prize 2017 Діні Сеше Бонапе, художниці з ПАР, для роботи якої у арт-центр привезли 15 тонн українського чорнозему.

Переможці Премії будуть оголошені на церемонії нагородження у Києві у квітні 2018 року. Обидві виставки триватимуть до 13 травня.

Дмитрий Шуров
Ольга Шурова
Марина Щербенко
Виктор Пинчук
Игорь Абрамович
Жанна Кадырова
Юрий Марченко
Анна Звягинцева
Олег Пинчук
Юлия и Максим Волошины
Константин Дорошенко
Татьяна Соловей
Леся Хоменко и Анна Звягинцева

Фото: Вероніка Клім-Герасимова

выставка ·

Ще в розділі Арт

Популярне