Хто така Дженні Севілл – найдорожча художниця наших днів

09 жовтня 2018

7 жовтня в Лондоні минув аукціон Sotheby's. На ньому встановили новий рекорд – британка Дженні Севілл стала найдорожчою художницею з нині живих. Її роботу Propped продали за $12,4 мільйона доларів: це автопортрет, крізь який проступають феміністські висловлювання і цитати. Картина написана на початку 90-х, коли Дженні була студенткою, купив її Чарльз Саатчі.

Propped, автор - Дженні Севілл

Єдиний конкурент Севілл на сьогодні –  Джефф Кунс, який лідирує серед чоловіків-художників. 2013 року його "Собака з кульок" пішла з молотка за 58, 4 мільйони доларів і до сих пір його рекорд ніхто не побив.

"Собака з кульок", Джефф Кунс 

Дженні Севілл 48 років і вона належить до арт-групи YBA – так званої групи "молодих британських художників", в яку також входять Деміен Герст і Трейсі Емін. Розквіт цього арт-угруповання припав на середину 90-х і був пов'язаний з підтримкою галериста і бізнесмена Чарльза Саатчі. Коли Дженні тільки закінчувала школу мистецтв в Глазго, Саатчі купив всі її роботи і запропонував їй 18-місячний контракт.

Дженні Севілл

Головні герої живопису Дженні Севілл – жінки, часто гротескні, безглузді, брутальні або деформовані, при певних ракурсах схожі на загнаних тварин. Дженні пише картини великих форматів, які справляють дуже сильне враження. "Я хочу бути художником сучасного життя і сучасних тіл", – говорить Севілл. Художниця шукає і знаходить своїх героїв в повсякденності – спостерігає за жінкам в торгових центрах, пацієнтками, яких готують до ліпосакції в лікарнях, або за вчителями в середньостатистичних школах. Незважаючи на всю злободенність, за формою живопис Севілл часто нагадує класичне мистецтво – наприклад, роботи Пітера Пауля Рубенса.

 Close Contact, Дженні Севілл
Red Stare Head IV, Дженні Севілл
Reproduction drawing IV, Дженні Севілл
выставка · искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне