RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Маска, я тебе знаю: арт-проєкт художниці Магнхільд Кеннеді

04 серпня 2019

Художниця, колекціонерка, атеїстка, вегетаріанка – так Магнхільд Кеннеді розповідає про себе, а її художній маніфест вміщається в абзац.

Fukase: парча, полівінілхлорид, пластик, метал

«Маски для мене – і твори мистецтва, і утилітарні об'єкти. Для їх створення я використовую підручні матеріали, які розшукую сама: мої маски складаються з мережива, яке носила норвезька письменниця XIX століття, Камілла Коллетт; волосся гейші, що жила двісті років тому; нісенітниці, що хтось викинув на вулицю. Маски стають проєкціями як на інших людей, так і мене особисто. Я самоучка, мені цікаво вирішувати технічні проблеми. Імпровізація дає мені більше задоволення, ніж ґрунтовні роздуми над матеріалом або технікою».

Liorin: поліестер, бавовна, полівінілхлорид, пластик

Dusi: поліестер, полівінілхлорид, пластик

Маски для Кеннеді мають містичне значення. Як скульптор, вона інтуїтивно вибирає матеріали і буквально на дотик пірнає у час за привидами минулого. Книга її життя – «Костюми та сукні» Макса Тільке. У дитинстві Магнхільд робила ляльки з паперу – і безліч паперового одягу для них, шар за шаром. За тим же принципом зараз вона створює маски. Їй байдуже: дешевий матеріал чи дорогий, де він знайдений – в музеї, на блошиному ринку чи на eBay. Вона завжди «на полюванні» за візуальними образами. Дивиться різні фільми – від костюмних драм до документалістики і фентезі. І щоранку вивчає Tumblr: тварини, природа, їжа, мода – все для неї є матеріалом.

Uro: бавовна, пластик, вовна

Coord: бавовна, скло, пластик, метал, прісноводні перли, тарпаулін

Родом зі спокійного норвезького Тронхейма, Кеннеді з 16 років мріяла переїхати до Лондона: їй відчайдушно хотілося бачити більше людей і отримувати більше відчуттів. Так і сталося: зараз вона живе в Англії. І у вересні на батьківщині художниці, в Тронхеймі, відбудеться її перша персональна виставка: в Музеї декоративно-прикладного мистецтва представлять проєкт Damselfrau (Damselfrau – це нік художниці в Instagram, що складається з двох частин: damsel – «незаміжня дівчина», frau – «заміжня жінка», – прим. Vogue UA).
 

Фото: Marc Hibbert

Текст: Соня Кваша

искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне