Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Що потрібно знати про виставку «Чорний командир» у межах Kyiv Art Week

23 травня 2019

З 20 до 26 травня в Києві триватиме виставка «Чорний командир» у межах Kyiv Art Week.

Координатор виставки «Чорний командир», Андрій Сігунцов документує різні погляди на культовий пам'ятник Миколі Щорсу, що найбільше з київських монументів зазнав вандалізму. Це єдиний кінний монумент у місті, який потрапляє під закон про декомунізацію, але захищений від демонтажу як об'єкт культурної спадщини. Цей відкритий 1954 року пам'ятник – 2008-го підірвали, а 2016 року закрили прапором України, але це ніяк не захистило його від руйнування: через рік невідомі зрізали копито коня.

В експозиції виставки «Чорний командир» у Музеї історії Києва представлені цікаві архівні матеріали, на зразок першого і єдиного скульптурного ескіза пам'ятника 1953 року, який надала родина скульптора Михайла Лисенка, 10-хвилинного відео Олександра Довженка «Щорс» 1939 року (з нього почалася канонізація героя), і документальних свідчень створення міфу про «легендарного переможця».
 

Значна частина експозиції – це результат рефлексії сучасних художників, які переосмислюють пам'ятник у контексті декомунізації. Наприклад, спільна робота DECKommunismus Вови Воротньова і фотографа Михайла Бочкарьова – серія з 10 фотографій молодих скейтерів на тлі радянських пам'ятників Києва, поведінка яких зрозуміло показує відсутність інтересу до монументальної пропаганди минулого. Також Воротньов зробив графічну роботу «Щось»: зображення пам'ятника без копита доповнене шрифтовим стилем з фільму Довженка і елементами оформлення пива «Бердичів». Виконане в естетиці стрит-арту, полотно Данила Манжоса «Без назви 1, 12,13» – про суперечливість переосмислення минулого.

«Чорний командир», Музей історії Києва, 20-26 травня.

выставка · искусство ·

Ще в розділі ART

Популярне