VOGUE UA CONFERENCE 2021EARLY BIRDS PRICE! До 1 червня
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Чиста абстракція: що потрібно знати про нову виставку в Фонді Louis Vuitton

25 березня 2019

У паризькому Фонді Louis Vuitton показують роботи наших сучасників Герхарда Ріхтера і Джоан Мітчелл – разом з картинами Ван Гога і Сезанна.
 

Герхард Ріхтер, «20.2.08», 2008. Колекція Фонду Louis Vuitton, Париж

Як передати реальність живопису і чи можна довіряти своєму враженню від побаченого? Чому реалістичність – насправді обман, а абстрактне мистецтво – найчесніше? Про це з 1960-х років розмірковує у своїй творчості німецький художник Герхард Ріхтер. Його абстрактні сірі полотна і псевдофотографічні картини – наприклад, «Ема. Оголена на сходах», написана з фотографії власної дружини, – на аукціонах продають в середньому по 20 млн доларів.

Будівля Фонда – скляний шедевр авторства Френка Гері

Ріхтер – одна з центральних фігур нової виставки в паризькому Фонді Louis Vuitton, присвяченої абстрактному живопису. Виставка досліджує період з 1960-х до наших днів і займає три поверхи центру мистецтва і терасу. Курує її зірка французького мистецького світу, директор Фонду Сюзанна Паже, яка багато в чому вплинула на смаки власника LVMH Бернара Арно, відомого колекціонера творів сучасного мистецтва, серед фаворитів якого той же Ріхтер.

Сюзанна Паже радить починати огляд з робіт американки Джоан Мітчелл. Ці дев'ять полотен, написаних з 1976 до 1989 року, ніколи раніше не виставляли – при цьому, каже Паже, це «найкраще з абстрактного експресіонізму: велика форма, щедрі мазки, чисті кольори».

Beauvius, Джоан Мітчелл, 1986

Паралельно з виставкою «Бачення живопису» в мистецькому центрі відкривають великий проект, присвячений колекції британського промисловця і мецената Семюеля Курто. Це теж живопис, але імпресіоністичний – збір включає 110 робіт Гогена, Сезанна, Ван Гога, Моне, Матісса і Модільяні. За задумом кураторів, дивитися «старе» і «нове» мистецтво варто обов'язково разом.

Робота художниці Яеї Кусами

До 26 серпня, A Vision for Painting, Фонд Louis Vuitton, Париж.
 

искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне