Зв'язок із Всесвітом: нова виставка Яйої Кусами в Лондоні

12 жовтня 2018

89-річна Яйої Кусама – одна з найбільш ексцентричних художниць свого покоління. Вона присвячує свої роботи красі кольору, геометрії і всіляким фантазіям. Цієї осені роботи знаменитої японки будуть представлені в галереї Вікторії Миро в Лондоні.

Яйої Кусама

Від гігантських плямистих гарбузів до барвистих картин, пейзажів і унікального підходу до пуантилізму – роботи Кусами виділяються загальною технічною досконалістю. Вона часто показує їх в незвичайних приміщеннях, де грає зі світлом і простором. У жовтні в лондонській галереї Вікторії Миро відкрилася її виставка «Той зворушливий момент, коли я віддалася Всесвіту». Крім картин, скульптур та інсталяцій в її межах художниця представила абсолютно новий проект – «Нескінченний дзеркальний зал».

Малювати Яйої Кусама почала з дитинства. У більшості випадків її роботи асоціюються з малюнком в горох. У 10 років через жорстоке поводження матері у неї виникли галюцинації, які пізніше з'явились в перших картинах. Заняття мистецтвом допомогли Яйої звільнитися від болісних бачень. Натхненна спілкуванням з Джорджією О'Кіфф, в 50-х роках Кусама переїхала в Нью-Йорк. А вже в 1960-і опинилась в епіцентрі художнього життя, стала піонером поп-арту, що тоді розвивався і навіть звинувачувала Енді Ворхола в плагіаті. Через роки вона кілька разів представляла Японію на Венеціанській бієнале, і паралельно заробляла собі скандальну репутацію. Ексцентричні витівки ніяк не вплинули на успіх Яйої. До недавнього часу, вона була найдорожчою жінкою-художницею наших днів: 2016 року на аукціоні Christie's її полотно «Білий №28» пішло з молотка за $7,3 млн. Зараз її рекорд побила Дженні Севілл – її роботу Propped продали за $12,4 млн. доларів 7 жовтня.

выставка · искусство · Лондон ·

Ще в розділі Арт

Популярне