RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

6 художників незалежної України, про яких слід знати кожному

24 серпня 2019

У День Незалежності України vogue.ua розповідає про тих, хто є невід'ємною частиною розвитку і просування нашої країни. У цьому матеріалі згадуємо шість художників, більшість з яких прославилися вже в незалежній Україні і вплинули на те, що про країну знають далеко за її межами.
 

Маша Рева

Художниця, ілюстраторка і дизайнерка Маша Рева – одна з найбільш затребуваних фігур української арт-сцени. Вона живе і працює в Києві, часто мандрує і відома далеко за межами рідної країни. Рева випустила не одну капсульну колекцію з брендом Syndicate, працювала з Tamburins і Converse, долучилася до кола співавторів зйомки для книжки відомого французького дизайнера Симона Порта Жакмюса, зробила костюми для лондонської Королівської опери, а зараз співпрацює з Надею Шаповал над керамікою, яка представляє переосмислення української гончарної майстерності, паралельно працює над власними проєктами.

Борис Михайлов

Борис Михайлов – художник і фотограф світового рівня, який народився і почав свою кар'єру в Харкові, а зараз живе в Берліні. За більше 40 років роботи Борис Михайлов створив кілька десятків фотосерій, випустив 20 фотокнижок і став символом соціальної документальної фотографії, в якій він осмислює існування пострадянської людини. Михайлов – єдиний українець, якого удостоїли аналога Нобелівської премії в царині фотографії, "Гассельблада". 2017 року він представив Україну на Венеційській бієнале, а його роботи перебувають в експозиціях головних музеїв світу – MoMa і Метрополітан-музею в Нью-Йорку, Tate Modern і Музеї Вікторії і Альберта в Лондоні, Російському музеї в Санкт-Петербурзі.

Жанна Кадирова

Зірка Жанни Кадирової запалилася 2013 року, коли вона отримала головний приз премії PinchukArtCentre. Тоді художниця звернулася до традиції монументальної мозаїки і створила величезний мурал, що рефлексує на тему сучасної культури; робота досі залишається її візитною карткою. Але почалося все задовго до цього: 2004 року Жанна була серед засновників мистецького угруповання Р.Е.П. (Революційний експериментальний простір), одного з найцікавіших арт-колективів в Україні. За освітою Жанна – архітекторка, тому багато працює зі складними матеріалами – наприклад, робить скульптуру з будівельної плитки. Цьогоріч куратор Венеційської бієнале Ральф Ругоф запросив Жанну взяти участь у спеціальному проєкті Бієнале – єдину художницю з України. У Венеції Жанна показала іронічний перформанс "Маркет": симпатичні фрукти з кахельної плитки, а також банки з варенням, червоною ікрою, ковбасу – все таке знайоме і рідне кожному з нас, що продають на ринках сучасної України. Торік за "Маркет" Жанна отримала приз за найкращий сольний проєкт ярмарку PULSE Miami Beach, який минув у межах Арт-Базель у Маямі. Серед проблем, які хвилюють Жанну, – суспільство, масова культура і, звичайно, порядок денний в Україні. "Я спостерігаю і реагую на те, що відбувається. І не люблю робити роботу на нагальну потребу – вважаю це кон'юнктурою", – каже художниця.

Ілля Чичкан

Ілля Чичкан – один з найцікавіших і найбільш важливих художників української "нової хвилі". В кінці 80-х він був частиною культової арт-групи "Паризька комуна", куди також входили Олександр Гнилицький, Валерія Трубіна, Ілля Ісупов та інші, і чиї експериментальні проєкти і роль в українському мистецтві тільки сьогодні почали досліджувати по-справжньому. Ілля представляв Україну на Венеційській бієнале, брав участь у фестивалі "Маніфеста", а його роботи експонували в нью-йоркському МоМА. У Чичкана художня сім'я: відомим митцем-нонконформістом був його батько Аркадій Чичкан, мистецтвом займаються і його діти, Давид і Саша. Крім цього, Ілля і його дружина, художниця Маша Шубіна, – головна світська пара художників Києва.

Анатолій Криволап

Анатолій Криволап – один з найвідоміших і найдорожчих українських художників. Роботи митця представлені в найкращих музеях світу, за ними полюють найдосвідченіші колекціонери, а його персональні виставки завжди збирають аншлаги. Його полотно "Кінь" стало рекордсменом на денних торгах сучасного мистецтва Phillips. З молотка картина пішла за $186,200, так перевищила минулий рекорд художника більше, ніж на третину. Незважаючи на це, він до цих пір живе і працює в рідній Київській області.
 

Маша Шубіна

Маша Шубіна – дуже талановита людина. Чи то живопис, архітектура, дизайн інтер'єрів, створення одягу, чи ювелірний бренд ARTeFUCK's, у межах якого Маша створює цілком побутові речі: болти, гайки, леза і цвяхи з дорогоцінних матеріалів, так все це стає прикрасами. Все, що робить Маша, має ефектний, іронічний і часто сексуальний вигляд. За освітою Шубіна – архітекторка, вона закінчила Художню академію і не один рік пропрацювала за фахом. У Києві досі можна знайти будівлі, які проектувала саме вона, а сьогодні її художні виставки відбуваються від Берліна до Києва.

"Є щось, чого ви не вмієте?", – на це запитання у Маші готова відповідь. "Нічого не вмію, – спокійно каже художниця. – Просто є речі, які я відчуваю, речі, які мені подобаються".

украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне