Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Плани на осінь: 5 головних прем'єр Гогольfest'у

10 серпня 2017

Свій десятий ювілей Гогольfest відзначає з розмахом: 10 днів, 300 подій, три локації – ВДНГ, Довженко-центр і новий Театр на Подолі. Про те, що відбуватиметься в Києві з 7 по 17 вересня, знає Vogue.ua.

Уявити собі Київ без Гогольfestа важко: вже 10 років поспіль у вересні режисер Влад Троїцький об'єднує в місті зухвалих, молодих, яскравих художників, музикантів та артистів з усієї країни та Європи. Троїцький вигадав Гогольfest, коли був у Лондоні на гастролях зі своїм театром «Дах». «Ми виступали в знаменитому театрі Barbican і мені тоді подумалося, що справжніх театральних фестивалів в Україні нема. Є «Мельпомена Таврії», «Золотий лев», але це доволі камерні історії. Я розумів, що робити його нема сенсу: суто театральний фестиваль без потужного внутрішнього театрального міфу не спрацює – ти не можеш змагатися з великими європейськими фестивалями, бюджети яких – 30 і більше мільйонів євро. І ми вирішили робити мультидисциплінарний фестиваль, який об'єднав мистецтво, театр, музику й літературу. Я думаю, головне, що змінилося за ци десять років  – ми створили інший культурний контекст сучасної, динамічної України, яка йде уперед і долає комплекс вторинності та провінційності».

Разом з Владом Троїцьким Vogue.ua обрав п'ять прем'єр фестивалю, які не можна пропустити.

"ЦеШо"

7 вересня в Довженко-центрі

У перший день фестивалю Влад Троїцький презентує свій новий амбіційний проект "ЦеШо". Ті, хто знають і люблять гурти  "ДахаБраха" і Dakh daughters, чекають презентацію "ЦеШо" з нетерпінням - Троїцький вміє знаходити таланти і "вирощувати" їх. "ЦеШо" - це п'ятеро юних осіб, які два роки тому закінчили театральний інститут Карпенко-Карого і створили проект, в якому поєднали ляльковий театр, український фольклор та зухвалий, соціальний посил. Саме на останньому робить акцент Влад Троїцький: у програмі "ЦеШо" багато актуальних композицій про світ, у якому ми живемо. "Трешовий світ апокаліптичної інформації, яка мчить на нас, ми вирішили ретранслювати у форматі вистави-концерту", - говорить режисер.

Ark/Ковчег, опера-балет

10 і 17 вересня на ВДНГ

Оперу-балет "Ковчег" Влад Троїцький ставить з Оскаром Шаконом - танцівником і хореографом з Колумбії. Підтягнутий кучерявий колумбієць Оскар - зірка в світі балету: виконує соло у English National Ballet, де зараз танцює головну партію у гучному балеті "Жизель" Акрам Кхана, а до цього багато років танцював у трупі легендарного Моріса Бежара.

Музику до «Ковчега» написали Ілля Разумейко і Роман Григор'єв, з якими Троїцький працював над операми "Вавилон" і "Коріолан". "Ковчег" - спектакль про те, як врятуватися від сучасного потопу, як уникнути інформаційного сміття. У виставі задіяні балерини від 7 до 70 років: на репетиції кожна з них тягне за собою гору коробок, дбайливо розкладає їх, перевіряє вміст. У всіх рухах дівчат відчувається надзвичайна трепетність і ніжність. «Це - наше минуле, - каже Оскар Шакон - Танцівниці - представниці різних поколінь, і у кожної різний багаж цього минулого. Там містяться як пам'ятні речі, так і те сміття, яке ми щодня споживаємо. Героїні на порозі переходу в новий світ і головне - вибрати, що вони візьмуть туди з собою».

"Dreams Off", гранд-шоу гурту DakhaBrakha

9 вересня на ВДНГ

На великій вуличній сцені на ВДНГ можна буде побачити нову програму гурту "ДахаБраха", який традиційно кожного вересня знаходить у своєму щільному гастрольному графіку місце для Києва і Гогольfesta. Dreams off - не тільки нова музична програма, а й масштабне шоу: на сцені будуть ляльки і 10-метрові картонні "люди". Прямо під час шоу всі охочі під керівництвом архітектора побудують справжній Ковчег розміром з 4-поверховий будинок - символ цьогорічного фестивалю.

"ДахаБраха" у зйомці для Vogue UA

А Celebration Service

9 вересня на ВДНГ

Ще одна подія з розряду "must see": у Києві вперше покажуть музичний спектакль легендарної Мередіт Монк - хореографа і композитора, представника нью-йоркської арт-тусовки, автора музики до фільмів Годара і братів Коен. Прем'єра A celebration service відбулася кілька років тому в одній з церков у американському місті Сірак'юс. Це спектакль-ритуал, у якому Мередіт Монк об'єднала піснеспіви і молитви з різних релігій, акцентуючи увагу на можливості єднання людей через ритуал.

Кабаре. Terabak de Kyiv

15 і 16 вересня на ВДНГ

Terabak - французьке циркове шоу, прем'єра якого пройшла в кінці минулого року в Парижі. Вистава за участю французьких артистів з театру Le Monfort і групи Dakh daughters c успіхом об'їздила всю Францію, і нарешті доїхала до Києва. Буде еквілібристика, магія, театр і фірмове кабаре Dakh daughters.

У цьому році на Гогольfest уперше можна буде купити абонемент. До 16 серпня він коштує 370 грівень і дає можливість входу на так звану "зелену" частину програми - це музичні шоу на ВДНГ разом з "ДахаБраха" і Dakh daughters та деякі спектаклі у Довженко-центрі.

Читайте також:

Нова висота: інтерв'ю з художником Володимиром Манжосом

Не пропустити в серпні: 5 кращих виставок у Києві

Якою буде екранізація "Ворошиловграда"

ГогольFest · фестиваль ·

Ще в розділі ART

Популярне