RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів Леонардо да Вінчі

15 квітня 2021

Архітектор, музикант, учений, математик, інженер, винахідник, анатом, геолог, картограф, ботанік і художник — італієць Леонардо да Вінчі був справжнім генієм. Людина настільки багатьох талантів — рідкість навіть для епохи Високого Відродження.

«Туринський автопортрет», 1513 (Королевська бібліотека, Турин)

Нині да Вінчі вважають головним прикладом «універсальної людини» завдяки його досягненням у різних галузях. Однак упродовж чотирьох століть після смерті його слава спочивала насамперед на лаврах художника. Як один з найвизначніших художників да Вінчі створював новаторські роботи. Він вивчав анатомію, щоб точно зобразити людське тіло, а психологію, щоб точно передати характер героя. Він експериментував з методами зображення тривимірних об’єктів і розробив техніку сфумато (плавний перехід від світла до тіні), а також розвинув техніку к’яроскуро (використання сильних контрастів між світлом і тінню для досягнення тривимірного ефекту). Його робота впродовж століть впливала на різних майстрів і стала еталоном і стандартом в образотворчому мистецтві.

искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне