RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів Альфонса Мухи

24 липня 2020

Альфонс Муха — ім’я, що стало загальною назвою стилю модерн. Таку репутацію чеський художник заслужив тим, що зміг покласти край академізму XIX століття на користь яскравих ліній, натхнених природою.

Альфонс Муха у своєму ательє, 1929

Альфонс Муха мав виняткові навички до ілюстрації, які допомогли йому швидко привернути увагу до своєї роботи на ранньому етапі кар’єри. Чеський художник спочатку став відомим завдяки оригінальному дизайну плаката для легендарної актриси Сари Бернар, але сьогодні він відомий насамперед своїми новаторськими рекламними оголошеннями, плакатами й декоративними роботами. Хоча сам Муха ображався на офіційну асоціацію своїх творів з модерном, саме його роботи сприяли популяризації цієї естетики, яку згодом стали негласно називати «стилем Мухи».

Плакат для актриси Сари Бернар, 1896

Миттєво впізнавані роботи Мухи здебільшого створені в блідих пастельних відтінках персика, золота, вохри й кульбаби. Велика частина його робіт зображує вродливих молодих жінок, одягнених у неокласичні шати серед квітів, пір’я та інших чуттєвих природних форм. Він уславився не тільки ілюстрацією рекламних плакатів, а й живописом, книжковими ілюстраціями, ліпленням і проєктуванням театральних декорацій, прикрас і шпалер — у кожній із цих дисциплін Муха продемонстрував свою адаптивність як художник.

«Дух весны», 1894 (Частная коллекция)
«Сезоны», 1897
«Апофеоз истории славянства. Из серии "Славянская эпопея"», 1925
«Рекламный плакат папиросной бумаги "Джоб"», 1896
«Славяне на своей земле», 1912
«Яркий день», 1899 (Частная коллекция)
«Зимняя ночь», 1920 (Фонд А. Мухи, Прага)
«Грезы», 1897 (Частная коллекция)
«Франция обнимает Богемию», 1918 (Фонд А. Мухи, Прага)
«Витраж в соборе Святого Вита», 1930-е (Собор Святого Вита, Прага)

искусство · предметы искусства ·

Ще в розділі Арт

Популярне