Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 найвідоміших картин художниці Тетяни Яблонської

24 лютого 2020

24 лютого 1917 року народилася Тетяна Яблонська – одна з найважливіших художниць в історії українського мистецтва. Навесні видавництво «Родовід» представить книжку «Тетяна Яблонська. Щоденники. Спогади. Роздуми», а поки Vogue.ua розповідає про знамениті роботи Яблонської.

«Ранок» – мабуть, найвідоміша картина Тетяни Яблонської. Художниця написала її 1954 року: на ній юна дівчина робить зарядку в своїй кімнаті. Вікна навстіж, кімната залита сонцем. На полотні зображена 13-річна Олена, старша донька Тетяни Яблонської. Дія відбувається в їхній квартирі на вулиці Червоноармійській (зараз Велика Васильківська). Картина зіграла особливу роль у житті Олени: у художньому інституті в Москві, куди дівчина вступила згодом, вона познайомилася з художником з Казахстану, який ще в юності закохався в Олену, побачивши її на цій роботі. «Ранок» – знакова картина і для біографії самої художниці, в якій зосереджена вся суть Яблонської: імпресіоністична манера, теплі, відкриті, душевні кольори, реалістичний малюнок.

Тетяна Яблонська – дивовижна художниця. Народилася мисткиня 1917 року, померла 2005-го, так стала свідком майже всього ХХ століття. Яблонська активно працювала майже 50 років, за цей час пройшла шлях від побутового живопису до імпресіонізму; брала участь у Венеційській бієнале, а її персональні виставки проходили від Лондона до Парижа. «Хліб» (1949), «Лебеді» (1966), «Юність» (1969), «Життя триває» (1971) – найвідоміші її роботи. Тетяна Яблонська навчалась у майстерні легендарного художника Федора Кричевського. Сьогодні її роботи можна побачити в музеях Києва, Харкова та Одеси.

"Ранок", 1954 рік (у колекції Третьяковської галереї)
"Хліб", 1949 рік (у колекції Третьяковської галереї)
"Юність", 1969 рік (у колекції Національного художнього музею України)
"Перед стартом", 1947 рік
"Автопортрет в українському костюмі", 1944 рік (у колекції Національного художнього музею)
"Портрет доньки", (в колекції Одеського художнього музею)
"Вечір. Стара Флоренція", 1973 рік (у колекції Третьяковської галереї)
"Життя триває", 1970 рік (у колекції Національного художнього музею України)
"Весілля", 1964 рік, Харківський художній музей
"Автопортрет", 1945 рік

украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне