RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 найвідоміших картин художниці Тетяни Яблонської

24 лютого 2021

24 лютого 1917 року народилася Тетяна Яблонська – одна з найважливіших художниць в історії українського мистецтва. Навесні видавництво «Родовід» представить книжку «Тетяна Яблонська. Щоденники. Спогади. Роздуми», а поки Vogue.ua розповідає про знамениті роботи Яблонської.

«Ранок» – мабуть, найвідоміша картина Тетяни Яблонської. Художниця написала її 1954 року: на ній юна дівчина робить зарядку в своїй кімнаті. Вікна навстіж, кімната залита сонцем. На полотні зображена 13-річна Олена, старша донька Тетяни Яблонської. Дія відбувається в їхній квартирі на вулиці Червоноармійській (зараз Велика Васильківська). Картина зіграла особливу роль у житті Олени: у художньому інституті в Москві, куди дівчина вступила згодом, вона познайомилася з художником з Казахстану, який ще в юності закохався в Олену, побачивши її на цій роботі. «Ранок» – знакова картина і для біографії самої художниці, в якій зосереджена вся суть Яблонської: імпресіоністична манера, теплі, відкриті, душевні кольори, реалістичний малюнок.

Тетяна Яблонська – дивовижна художниця. Народилася мисткиня 1917 року, померла 2005-го, так стала свідком майже всього ХХ століття. Яблонська активно працювала майже 50 років, за цей час пройшла шлях від побутового живопису до імпресіонізму; брала участь у Венеційській бієнале, а її персональні виставки проходили від Лондона до Парижа. «Хліб» (1949), «Лебеді» (1966), «Юність» (1969), «Життя триває» (1971) – найвідоміші її роботи. Тетяна Яблонська навчалась у майстерні легендарного художника Федора Кричевського. Сьогодні її роботи можна побачити в музеях Києва, Харкова та Одеси.

украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне