Як підготувати шкіру до літа: нічний догляд

14 травня 2018

Все, що потрібно знати про те, як підготувати шкіру до літа, щоб повернутися з відпустки красивішою, ніж раніше. Vogue.ua вже розповів про правильний захист від сонця і найкращі експрес-засоби. У новій частині - всі секрети нічного догляду за шкірою.

Фото: Klaus Stiegemeyer, стиль: Andrei Iovu

Щоб нейтралізувати шкоду, яку шкірі завдає сонце, знадобляться додаткові сили - засоби для нічного догляду. Пік регенерації клітин шкіри припадає на час між північчю і двугою ночі: в цей проміжок вони діляться у вісім разів активніше, ніж зазвичай. Відбувається це тільки під час сну. У «несплячих» виробляється кортизол, який руйнує клітини, тому, якщо нанести всі належні засоби і не спати, на ефект розраховувати не варто.

Але якщо засипати вчасно, а попередньо нанести нічний засіб - крем, сироватку або маску, - то їх дія значно посилиться. Все тому, що міміка не працює, м'язи відпочивають, а продукт не конкурує з ультрафіолетом, смогом і макіяжем. Наприклад, ретинол і його похідні, найпотужніші антивікові інгредієнти з доведеною дією, руйнуються під дією сонячного світла, тому наносити їх зранку майже безглуздо. Зате вночі вони працюють на славу. Те ж стосується ресвератрола - серйозного антиоксиданту, який екстрагують з червоного винограду: він теж руйнується під дією сонця. Ще одна категорія нічних трудівників - пептиди. Це «розумні» білки спрямованої дії. Вони апелюють до конкретних клітин шкіри і викликають у них задані реакції - наприклад, вироблення колагену і еластину.

Всі нічні засоби треба наносити не пізніше, ніж за пару годин до сну: це допоможе уникнути ранкової набряклості. Або вибирати дренажні компоненти в складі сироваток і масок: витяжки з каштана, арніки, фікуса, центелли азіатської.

Нічна сироватка-нектар Dior Prestige Le Nectar De Nuit, Dior
Нічний крем з нейропептидами Neuropeptide Night Cream, Perricone MD
Нічний засіб з гліколевою і молочною кислотами Wake Wonderful Night-Time Facial, REN
Нічна детокс-есенція, що поєднує компонент Purifynol і технологію «Золота орхідея», Orchidée Impériale, Guerlain
Нічна маска для зволоження і пружності шкіри Aquasource Everplump Night, Biotherm
Нічна маска для обличчя з клітинною водою білого лотоса Belle De Jour KenzoKi, Kenzo
Нічна маска для усунення ознак втоми c екстрактами ягід годжі, меліси і тирлич Énergie De Vie, Lancôme
Набір для освітлення шкіри і надання їй яскравості: освітлювачий нічний крем Brightening Night Cream Blanc Divin і сироватка Moon Elixir Night Serum, Givenchy

Засоби з освітлюючими компонентами вночі більш дієві. Їх можна чергувати із засобами, які глибоко очищають, виводять токсини і наповнюють енергією. Боротися з фотостарінням допоможуть продукти, що містять екстракти рослин з потужною життєвою силою - гранвільською трояндою, водоростями - або суперфудами: наприклад, годжі. Справитися з гіперкератозом, який виникає як реакція на ультрафіолет, допоможуть засоби з альфа-гідроксикислоти (АНА). Вони розчинять шар мертвих клітин - і допоможуть шкірі оновитися активніше.

средства по уходу ·

Ще в розділі Догляд за тілом

Популярне