До VOGUE UKRAINE LEADERS 2024 залишилось
КУПИТИ КВИТКИ

5 думок Бориса Джонсона, з якими важко не погодитися

19 червня день народження святкує британський прем'єр-міністр Борис Джонсон — один з небагатьох світових лідерів, який не просто засуджує російське вторгнення до нашої країни, а й реально допомагає Україні. Водночас Джонсон ніколи не мав ілюзій щодо рф і путінського режиму й завжди доволі чітко висловлювався щодо них. Згадуємо деякі з його цитат, до яких світові варто було прислухатися вже давно.

Борис Джонсон

– "Путінська маріонеткова армія майже напевно винна у вбивстві пасажирів лайнера "Малазійських авіаліній", збитого на сході України. Ми маємо до нього питання щодо смерті Олександра Литвиненка, безжально отруєного в лондонському ресторані. Його вважають ключовою фігурою величезної пострадянської бандитської клептократії та найбагатшою людиною на планеті. Журналістів, які виступають проти нього, вбивають. Його конкуренти опиняються у в’язниці. Хоч він і має вигляд ельфа-домовика Доббі, насправді він – безжальний тиран", – Борис Джонсон у колонці для The Telegraph, 6 грудня 2015.

Реклама

– "Вони кидають одну бомбу, потім чекають на рятувальників, які прибувають, щоб витягнути мирних жителів з-під завалів, а відтак за п’ять хвилин вони кидають ще одну бомбу. У нас є докази. У нас є всі підстави вважати, що саме росіяни робили це. Ми намагаємося повною мірою це документувати, тому що, на мій погляд, такі дії є, безсумнівно, військовим злочином. Ставлення світу до росії погіршується, і, я думаю, багато хто вважає, що рф ризикує стати країною, від якої всі відвернулися", – Борис Джонсон про дії рф у Сирії, 1 жовтня 2016.

– "Вони досі мають незліченні групи повстанців для контролю, і вони опинилися в лізі "суперзлодіїв" разом із Хезболлою та Башаром Асадом. Чи це те, чого вони хочуть?" – Борис Джонсон у колонці для The Telegraph, квітень 2017.

Борис Джонсон

– Я вважаю, що одна з цікавих речей, що відбуваються на цю мить просто на наших очах, – ми ще не повністю розуміємо, що росія неймовірно хитра в сіянні непорозумінь і сумнівів, поширенні фейків і намаганні "скаламутити воду", – виступ Бориса Джонсона в Торонто, 23 квітня 2018.

– "Ми можемо тільки здогадуватися, що готує президент путін, але ознаки погані. Ми маємо об’єднатися разом – ми працюємо з ЄС і США, складаємо найжорсткіший пакет санкцій. У разі вторгнення росії до сусідньої держави ми застосуємо санкції до багатьох приватних осіб, ми відкриємо матрьошку, щоб знайти, хто справді отримує вигоду від роботи їхніх державних компаній", – виступ Бориса Джонсона на Мюнхенській конференції з безпеки, 19 лютого 2022 року.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.