Як безпечно ховатися вдома: правила, що рятують життя

LIFE
10 октября 2022

Із самого ранку 10 жовтня Україна зазнала масованих ракетних обстрілів. Влада вкотре нагадує українцям не нехтувати сигналами повітряної тривоги та бути пильними.

Кілька вибухів від самого ранку пролунали в українській столиці: влада повідомила про більше ніж 20 постраждалих у різних районах Києва, є також і загиблі. Масовані удари також були в інших містах України: у Львові, Тернополі, Дніпрі, Житомирі й Хмельницькому, на Франківщині та Одещині.

Президент України закликав громадян сьогодні бути особливо пильними та залишатися за можливостями в укриттях. Для тих, хто наразі не має змоги сховатися в укриття, нагадуємо, як безпечно ховатися вдома, — основними правилами, що можуть урятувати життя, ділиться Центр протидії інформації при РНБО України.

Правило "двох стін"

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно в місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі бракує місця, лишайтеся біля опірних стін – вони витримають.

Правило "двох виходів"

Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом – це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали в більшості будинків спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів, вони обладнані датчиками диму й у них передбачені системи пожежогасіння.

За посиланням читайте історію з перших вуст про те, як правило двох стін може врятувати життя під час обстрілу

Популярное на VOGUE