5 особливих книжок, які занурюють у новорічну атмосферу

Хороша книжка — це завжди нагода потрапити в інший світ, де можливо все що завгодно. Особливо приємно зробити це у різдвяний та новорічний час, коли всі ми так прагнемо магії та затишку.

"Батько Вепр", Террі Пратчетт

Якщо ви ніколи не читали легендарного Террі Пратчетта, то чому би не почати з цього гумористичного фентезі, події якого відбуваються напередодні свята? Вепроніч — чарівний час, коли до всіх чемних дітей приходить добродушний Батько Вепр. Він залазить у домівки через димар, залишає подарунки у панчохах, розвішаних на каміні, частується хересом і печивом. Але цього року щось пішло не так. Подарунки розвозить семи­футовий скелет із фальшивою бородою. Що ж трапилось? Куди подівся справжній Батько Вепр? І найголовніше — чи вдасться Смерті врятувати дух Вепро­ночі і зберегти віру людей у чудеса?

"Батько Вепр" вперше був опублікований у 1996 році, входить у рейтинг 200 найкращих книг за версією BBC, але найголовніше, що треба знати про цю книжку, — це справжній ескейп, якого ми так потребуємо зараз.

"Твій милий Скрудж", Меґан Квінн

Обійтися в цій добірці без класичної романтичної комедії було би неможливо. Пропонуємо новий роман "Твій милий Скрудж" американської письменниці Меґан Квінн, авторки бестселерів Amazon і USA Today. Події відбуваються напередодні Різдва у невеликому американському містечку, куди головна героїня Нора приїздить, або пережити розставання з бойфрендом. Дівчина ненавидить свята, адже у цей час із нею постійно щось трапляється. Проте одного дня, живучи у батьківському домі, вона починає отримувати листи від загадкового Скруджа, який так само ненавидить Різдво, і починає листуватися з незнайомцем.

"Листи Різдвяного Діда", Джон Р. Р. Толкін

Протягом 23 років, з 1920-го до 1943-го, англійський письменник Джон Рональд Руел Толкін писав новорічні листи своїм чотирьом дітям від імені Різдвяного Діда. У листах, написаних дрібним почерком автора, були неймовірні історії про життя на Північному полюсі: як олені зірвалися з прив’язі й порозкидали подарунки по всій околиці; як безталанний Білий Ведмідь видерся на крижаний полярний шпиль і гепнувся звідти на будиночок Різдвяного Діда, провалившись крізь дах; як велися війни з полчищами гоблінів, котрі жили в печерах під будинком. Чи варто казати, що діти Толкіна обожнювали ці листи? Всі вони були опубліковані у 1976 році після смерті письменника, книгу упорядкувала дружина Крістофера Толкіна Бейлі Толкін. Чудове українське видання 2017 року сподобається і дітям, і дорослим.

"Аби си ни загубило", Артем Горайзон

Як багато колядок ви знаєте — одну, дві, чи, може, пам'ятаєте всі, яких навчала в дитинстві бабця? Неважливо, наскільки ви знайомі з колядками свого регіону, вас точно захопить унікальна збірка гуцульських колід та плєс "Аби си ни загубило", яку випустив український бренд Etnodim. Ця книга — подорож-знайомство з гуцульським Різдвом, насамперед через музику, адже укладач книги Артем Горайзон віднайшов, зібрав та уклав записи колядок зі свого рідного села Криворівня на Івано-Франківщині, аби вони лунали не тільки на Гуцульщині, а й за її межами. Купуйте цю книжку собі та даруйте друзям і близьким — аби традиція доносила дух Різдва до наших будинків, а музика та спільний обряд поширювалися.

"27 днів до Різдва", Дзвінка Матіяш

Дитячо-доросла книжка письменниці Дзвінки Матіяш, відомої за романами "Реквієм для листопаду" і "Роман про батьківщину", є незвичною за формою. Головні герої — оповідачка, її чоловік Амвросій та приятелька Христина — створили власний адвент-календар. Щодня вони вигадують одне для одного завдання, які "не тільки примножують радість, а й відкривають чимало нового зі світу культури". Разом з героями читач подорожує світом, занурюється у різдвяні традиції та виконує різні святкові завдання. Якщо шукаєте небанальну книжку, щоб відволіктися від рутини, — це саме вона.

Популярне на VOGUE