5 найпопулярніших дрескодів та їхні значення
Якщо принаймні колись ви почувалися розгублено, не розуміючи, що саме ви маєте вдягнути згідно зі вказаним у запрошені дрескодом, цей матеріал для вас. Розповідаємо про п'ять найпопулярніших дрескодів з прикладами.
White-Tie
Найрідкіснішим та найвибагливішим дрескодом є white-tie. Цей дрескод зазвичай призначають для найбільш офіційних подій, серед яких визначні урочисті церемонії, іноді весілля. Жіночий образ для дрескоду white-tie обов'язково має складатися з офіційної сукні до підлоги, рукавичок та зібраного волосся. До чоловіків вимог більше: вони зобов'язані бути у чорному фраку, чорних штанах з атласною смужкою внизу, білому жилеті, білій сорочці, з білою краваткою та білими рукавичками. З аксесуарів чоловіки також повинні мати запонки, шпильки на сорочці, чорні лаковані туфлі та чорні шкарпетки.

Black-Tie
Трохи менш вибагливий дрескод вимагає від жінок суконь до підлоги, а від чоловіків чорного або білого смокінга, білої сорочки, чорної краватки-метелика та чорних шкарпеток. Втім, black-tie дозволяє альтернативні рішення.
Чоловіки замість смокінга можуть прийти у звичайному костюмі, який обов'язково має бути чорним. Яскраві тони заборонені. Жінки також можуть бути більш гнучкими, не обмежуючись бальною сукнею. Просто виберіть ошатну максісукню й додайте їй вишуканості за допомогою прикрас. Пограйтеся з текстурою та силуетом: не нехтуйте сукнями з прозорими деталями й вирізами, взуйте атласні туфлі, зберіть волосся у шикарну зачіску.

Формальний дрескод
Це найбільш розпливчастий дрескод, який частково перетинається з black-tie, однак гості вечора все ж мають більше простору для маневру. Хоча формальний дрескод ніби-то вимагає від жінок довгих суконь, а від чоловіків смокінгів, все ж жінки можуть дозволити собі вишукану мінісукню або навіть штанний костюм. Чоловіки ж можуть з'явитися у смокінгу, а можуть створити ошатний образ і без піджака — і все одно потрапити на вечірку. Головна увага у формальному дрескоді присвячується прикрасам та аксесуарам, які здатні вмить зробити образ більш урочистим та вишуканим.

Cocktail
Особливо популярний у 1940-х роках, коктейльний дрескод водночас є найпоширенішим та найзаплутанішим. Часто, побачивши у запрошені цей дрескод, доводиться перепитувати господарів вечора, як саме вони собі уявляють зовнішній вигляд гостей.
Зазвичай жінка має бути у сукні довжиною трохи вище, трохи нижче або на рівні коліна. Надто формальною для цього дрескоду буде вечірня максісукня, а надто розслабленою — сукня з льону чи бавовни. Тому порада така: експериментуйте з довжиною та кольорами, вибирайте плаття з атласу, шовку та оксамиту й пам'ятайте про аксесуари.
Чоловіки можуть почуватися більш розслаблено. Сорочки з чітким коміром та штанів нейтрального або темного відтінку разом з кардиганом та парою лоферів буде достатньо для такої вечірки.

Smart Casual
Ваш образ має бути трохи елегантнішим за повсякденний, але не надто святковим, як коктейльний. Загалом smart casual є одним із найпростіших дрескодів з невеликими вимогами для різних типів заходів. Наприклад, для невимушеного весілля жінка може вдягнути сукню, а для інших випадків — розслаблений костюм або поєднати джинси з жакетом та туфлями на підборах.
Для цього дрескоду важливо врахувати подію та локацію, щоб вдягнутися просто та влучно. Для чоловіків контекст неважливий і можна вдягнутися так само розслаблено, як для коктейльної вечірки.

За матеріалами vogue.com.au