Історія одного фото: 20 років скнилівській трагедії

27 липня 2002 року сталася одна з найстрашніших трагедій у новітній історії України – 20 років тому на Скнилівському аеродромі Львова літак врізався в натовп. Унаслідок аварії загинуло 77 осіб, включно з 28 дітьми. Усього поранення зазнали 350 людей. Також лікарі діагностували в деяких людей психологічні розлади після цієї катастрофи.

Скнилівська трагедія, 27 липня 2002 року

Це авіашоу нетерпляче чекало все місто – люди йшли туди сім’ями, планували дозвілля та приїжджали навіть з інших областей. Усього подивитися на фігури вищого пілотажу прийшло близько 10 000 осіб. Виконували їх досвідчені пілоти першого класу з групи "Українські соколи" – полковники Володимир Топонар та Юрій Єгоров.

Вони мали виконувати трюки на літаку, який через погодні умови не змогли доправити з Івано-Франківська до Львова, тому в небо підняли іншу машину – Су-27УБ. Саме на ній пілоти демонстрували трюк "напівпетля" на дуже малій висоті та з виходом на критичні кути атаки. Це й призвело до страшної аварії – при спробі не стикнутися із землею літак зачепив інше повітряне судно неподалік, і, виконавши три оберти навколо осі центроплана, впав у натовп глядачів, що вийшли на аеродром, аби ліпше побачити пілотування...

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.