Спецпроект Vogue UA & ArtHuss: Ирина Данилевская об успехе, искусстве и феминизме

Накануне 8 марта в издательстве ArtHuss выходит книга "Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію" Бриджит Квинн. Американская версия издания вошла в Best Art & Photography Books 2017 по версии Amazon: ее героини – 15 художниц из разных эпох, которые повлияли на развитие мирового искусства. По этому поводу Vogue.ua запускает спецпроект, в котором восемь известных украинок рассказывают свои истории успеха, размышляют об искусстве и феминизме.

Вторая героиня спецпроекта – Ирина Данилевская, глава оргкомитета Ukrainian Fashion Week.

Про поняття selfmade woman

Для мене selfmade woman – це пройти свій власний шлях. Без "стартового капіталу" у вигляді успадкованого бізнесу, чи вкладень батьків/коханого в твою справу. Це можливість самому визначати своє майбутнє і "справу життя". Це інколи йти проти бажання сім’ї, рекомендацій оточуючих, стереотипів суспільства. Це не боятись визначити своє "я", і зробити все для його реалізації.

Про улюблених героїнь в мистецтві

Такі неймовірні постаті, як Марія Примаченко, є постійним джерелом натхнення для багатьох поколінь. Народитися в глухому селі і стати уособленням напрямку в мистецтві! Хіба це не подвиг? Залишити по собі не тільки картини, а й історію складного шляху людини, що не скорилася долі і реалізувала своє призначення – це ї є приклад людини-героя.

Про власну суперсилу

Я завжди реалістично оцінюю свої можливості, з повагою ставлюся до людей, не боюсь звертатися за підтримкою, завжди вдячна за допомогу. І не вважаю, що слово "відповідальність", коли не будь вийде з моди.

Про баланс

Я розумію, що моя ситуація – не типова. Мені пощастило працювати з чоловіком. Але баланс все одно віднайти потрібно. Його набагато легше підтримувати, якщо сім’я з повагою ставиться до твоєї справи. Якщо тобою пишаються твої рідні. Тоді і де які "жертви" сприймаються з розумінням. Головне, щоб ваше спілкування з рідними (особливо з дітьми) було максимально насичене подіями і емоціями. Якщо це так, то нестачу часу вам охоче вибачать.

Про гендерну рівність

Я щиро впевнена, що в українському суспільстві жінка відіграє настільки важливу роль, що жарти з приводу матріархату сприймаються адекватно обома статями. Так історично склалося. І це прекрасно!

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.