В Україні запустили ініціативу "Спільний спадок", що рятує старовинні народні речі
Рятуємо старовинні речі та передаємо їх музеям — під таким гаслом в Україні запустили культурну ініціативу "Спільний спадок". Її місія — рятувати старовинні українські речі, які потрапили у вільний продаж, і дарувати їх українським музеям задля дослідження і розповсюдження знань про нашу українську спадщину. "Спільний спадок", який запустила українська кураторка та колекціонерка старовинного одягу Аліна Божнюк, уже почав співпрацю з Музеєм Івана Гончара.
Традиції важливо не тільки берегти — знання про них сьогодні також є потужною зброєю у боротьбі з ворогом, впевнений директор музею Петро Гончар.
"Кожен музейний предмет, кожна пісня чи обряд є важливою клітинкою українського всесвіту, — каже Петро Гончар. — За давніми речами стоять особисті історії та долі людей, емоції, відчуття краси та світу нашими предками, наша спільна історія й культура, виплекана цілими поколіннями. Ми збираємо по крихті ці фрагменти мозаїки, фахово та з любов'ю очищаємо, досліджуємо їх та ретельно зберігаємо для майбутніх поколінь. З музейних досліджень постає картина українського світу, з якого ми маємо виростати і формуватися сьогодні. Це наш простір для самопізнання, це вогонь нашої боротьби, це спростування фейків про відсутність українців на історичній мапі світу".
Підтримати "Спільний спадок" та зробити свій внесок у збереження спадщини може кожен українець, підтримавши проєкт на платформі Patreon.