Правила інтимної гігієни у складних умовах: розповідає лікарка-гінекологиня

Попри військові дії навколо, евакуацію й постійний стрес, організм живе за власним біологічним годинником. Як зберегти жіноче здоров'я у цей складний час та пережити менструацію навіть без доступу до води – розповідає лікарка-гінекологиня Ганна Горохова.

Бажано за можливості намагатися виконувати правила особистої гігієни навіть за відсутності доступу до водопровідної води, адже скупчення бруду, лусочок шкіри, бактерій на поверхні шкіри можуть призводити до запальних процесів, особливо в умовах виникнення дрібних травм, порушення цілісності шкіри, а також коли є проблема своєчасної зміни спідньої білизни.

У таких ситуаціях можна скористатися будь-якими доступними підручними засобами – вологими серветками, бажано гігієнічними для ділянки промежини (там міститься менше компонентів, які можуть спричинити подразнення), намоченою сухою серветкою за допомогою невеликої кількості води, навіть якщо питної. Також можна взяти марлевий бинт, який є в будь-якій аптечці або бавовняну тканину (тільки обов'язково чисту) – чистими, вимитими руками та невеликою кількістю питної води. Обмивати потрібно місця зі складками (пахви, під грудьми, шию) та ділянку промежини

Якщо трапилося так, що у жінки почалася менструація, і ні у неї, ні у жінок поруч немає засобів гігієни, їх можна зробити самостійно. Тампони робити з підручних засобів я не рекомендую, щоб не допустити того, що частини саморобних тампонів залишаться всередині і будуть стороннім тілом. А ось прокладки можна зробити за допомогою марлевого бинта і вати, які завжди є у військових та похідних аптечках. Візьміть шматок вати, надайте їй форму довгастого овалу, потім акуратно обмотайте марлевим бинтом, не порушуючи форму. можна навіть фіксувати на білизні за допомогою "хвостиків" бинта. Перед утилізацією, по можливості, кладіть прокладки в санітарні мішечки.

Також існують менструальні чаші, які зручні для багаторазового використання. Проте якщо немає можливості їх добре мити з милом, то ліпше їх не використовувати, тому що на них можуть накопичуватися бактерії й це може несприятливо позначитися на біоценозі в піхві. У такому разі все ж таки краще користуватися одноразовими засобами гігієни.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.