До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Що таке фолікулярний кератоз і як з ним боротися

"Гусяча шкіра", "червоні цятки", "дивний висип" — все це опис одного й того ж явища. Що таке фолікулярний кератоз і як з ним боротися, — у стислому гіді vogue.ua

Багато хто влітку виявляє на руках або ногах так звану гусячу шкіру, дивний висип або, висловлюючись науково, фолікулярний кератоз. Цятки, часто — червонуваті, розміщені переважно на верхній частині рук і гомілках, у чоловіків трапляються частіше, ніж у жінок, проблем не завдають, крім естетичних. Що це за стан і як з ним боротися?

Реклама
Фолікулярний кератоз: що це

"Кератоз — це стан шкіри, що характеризується порушенням ороговіння у волосяному фолікулі. Кератинові частки накопичуються і мають вигляд гострих шипів, — пояснює Тетяна Святенко, професорка, докторка медичних наук, експертка МОЗу з питань дерматології. — Множинні фолікулярні утворення з’являються на плечах і стегнах, а в дітей — іноді й на щоках".

"За своєю природою фолікулярний кератоз належить до вроджених дерматологічних захворювань, — каже Вікторія Веренінова, лікарка-дерматолог, сертифікована тренерка Alfa Medical & Spa Development. — Причин його виникнення не встановлено. Є лише спадковий чинник: якщо такого роду стан шкіри був у батьків, то з великою ймовірністю він проявиться і в дітей. Здебільшого його прояви зникають з віком, але в декого тривають упродовж усього життя, то загострюються, то переходять у ремісію — це типово".

Фолікулярний кератоз
Чинники ризику

Фолікулярний кератоз загострюється в холоди, через брак вітамінів, незбалансовану дієту. Цікаво, що до нього схильні люди з атопічним дерматитом, — акцентує Веренінова. "Фолікулярний кератоз вважається фізіологічною нормою для пацієнтів-атопіків, — продовжує цю думку Святенко, — і нерідко виникає в період благополуччя в пацієнтів, схильних до атопії".

Погіршити стан здатен синтетичний одяг та агресивні ПАВи, що містяться в дешевому твердому милі або гелі для душу. Побічно на прояви ФК можуть впливати хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту.

Фолікулярний кератоз: як з ним боротися

Хоча для здоров’я фолікулярний кератоз ніяких небезпек не становить, естетичною проблемою все ж уважається — зрозуміло, у тих випадках, коли турбує пацієнта. "Специфічного лікування немає, воно й не потрібне, — пояснює Вікторія. — Все, що можемо призначати в таких випадках, — вітаміни й зовнішня терапія".

Домашній догляд зазвичай такий: зволожувальні засоби й емоленти аптечних марок, засоби, які зволожують, відлущують, стимулюють оновлення шкіри. Найчастіше це засоби з молочною, саліциловою кислотою, вітамінами А і Е, сечовиною.

Кислоти в складі б’юті-засобів допомагають м’яко відлущувати поверхню шкіри й усувати утворені пробки кератину. Важливо: не варто з доброю метою ексфоліації використовувати скраби для тіла, суху щітку або будь-які інші агресивні методи: на мікротравми шкіра почне відповідати пришвидшеною регенерацією — і підсиленим утворенням рогового шару.

Зволоження та пом’якшення шкіри — важливі умови для відновлення.

Салонний догляд

"Можна використовувати різні методи боротьби з фолікулярним кератозом, — пояснює Тетяна Святенко, — але зазвичай вони не приносять стійкого результату. М’які пілінги із саліциловою кислотою або сечовиною, медичний ультрафіолет (у холодну пору року), для зняття еритеми (почервоніння) — лазери". Найчастіше в теплу пору року ФК проходить уже за місяць після початку терапії.

Особливі засоби

Рідко які бренди спеціалізуються на випуску засобів, призначених спеціально для шкіри з фолікулярним кератозом. Один з них — AMELIORATE. Його авторка Аннет відчайдушно шукала засоби для своїх рук, укритих "гусячою шкірою". Ніщо з того, що вона пробувала, не виправдало її сподівань, тому вона сама розробила відлущувальний засіб і лосьйон для тіла, що розгладжують шкіру.

Пом’якшувальний ексфоліант для тіла, Ameliorate

Фото: Emily Delphine

Зачіски: Gareth Bromell @Premier Hair and Make-up для H by Gareth Bromell

Макіяж:Camilla Hewitt @One Represents з використанням LES BEIGES de CHANEL

Моделі: Jena Goldsack @Models1, Yada Villaret @Wilhelmina

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.