Наближається похмура осінь, і вже активно нагадує про себе прохолодними світанками і вечорами, холодним дощем і жовтим листям, якого стає більше на верхівках дерев. Vogue.ua почав підготовку до зимівлі і зібрав трави, які корисно мати вдома в сушеному або свіжому вигляді, щоб використовувати за будь-якої нагоди: і для здоров'я, і для краси.
Кропиву не відносять до тих рослин, які звично мати вдома, і дуже даремно. Відвар або сік з кропиви корисний для здоров'я волосся: досить додати кілька крапель екстракту у воду і обполоснути вимите волосся. Кропива також має дезінфікуючі властивості і часто використовується в медицині, а чай з цією рослиною сприяє профілактиці застуди та зміцнює імунітет.
М'ятний чай нерідко є порятунком для людей з безсонням. Листя м'яти має здатність знижувати внутрішньочерепний тиск, а також покращує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє відновленню здорового апетиту і підтримує імунітет. М'ятна настойка також корисна для волосся, а саме для його росту і для боротьби з лупою.
Рослина полину більше відома застосуванням з лікувальною метою. У домашніх умовах відвари і настоянки з полину допоможуть при боротьбі із підвищеною жирністю шкіри і лупою. Також рослина часто використовується для лікування гастроентерологічних захворювань, проте може завдати і серйозної шкоди організму. Особливо небезпечне вживання полину під час вагітності.
Ромашка — унікальна рослина, яка активно застосовується у фармакології, косметології, медицині. Ромашкові чаї та відвари мають протизапальні властивості, корисні для імунітету, при висипаннях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту і бронхіті.
Протизапальні властивості липи вирізняються найбільшою ефективністю серед всіх згаданих нами рослин. Тому запас сушеного цвіту липи можна вважати чи не найпершою необхідністю під час підготовки до холодного сезону, щоб завжди мати можливість швидко перемогти простуду і зміцнити імунітет.