Проєкт West Business Hub, який реалізовує ГО "Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі" за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України", підбив у Львові перші підсумки програми підтримки релокації українського бізнесу. Його вектором були бізнеси, засновані жінками, та сімейні підприємства. West Business Hub допомагав з логістикою, пошуком локацій для офісів або виробництв, облаштуванням робочих місць, а також підтримував компанії фінансово й консультаційно.
7820 — саме стільки українських підприємств релокувалися з початку повномасштабного вторгнення. Такі дані наводить Опендатабот. 27 % від загальної кількості компаній виїхала з Києва, на другому та третьому місці розмістилися Дніпропетровщина (11 %) та Донеччина (8 %). За цією цифрою стоять тисячі українських підприємців, які незважаючи ні на що продовжують розвивати власні справи, платити податки, підтримувати економіку країни та співробітників.
"Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" активно підтримує жінок-підприємиць в Україні, надаючи їм можливість розвивати свій бізнес, зберігати та створювати робочі місця та здобувати нові навички. Ця підтримка особливо важлива у складний період, коли жінки змушені долати виклики і ставати все більш активними в керуванні бізнесом, що забезпечує економічну стійкість країни. West Business Hub підтримав релокацію жінок-підприємниць, які втратили свій бізнес, а ми раді, що змогли допомогти втілити їхнє бажання розвитку", — коментує Олеся Залуська, керівниця Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України".
"Українські підприємства стикнулися з викликом релокації через повномасштабне вторгнення, і наступний крок — підтримувати ці бізнеси. Необхідна взаємодія самих підприємців, влади, некомерційного сектору тощо. Це важливий етап для забезпечення стабільності економіки", — коментує Ірина Титарчук, виконавча директорка ГО "Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі".