Разом сильніші: переможниці "Програми підтримки підприємниць України", частина 2

LIFE
31 грудня 2024

Аграрний сектор, медицина, дизайн одягу, громадське харчування, проєктування та фермерство – це лише невеликий перелік сфер, з яких журі "Програми підтримки підприємниць України", ініційованої французьким брендом L'Oreal Paris, отримав заявки на грант цього року. Всього було подано 1417 заявок з географією – від Запоріжжя до міста Турка у Львівській області. Оргкомітет обрав 12 фіналісток, які отримали по 750 000 гривень, а ми задали їм всього одне питання – "Що в вашому бізнесі найскладніше?". Їх такі різні відповіді доводять, що двох однакових бізнесів не існує і звідси ще цікавіше починати щось своє. Знайомимося з переможницями. Перша частина матеріала за посиланням.

Антоніна Носко

Антоніна Носко – проєкт "Food Scouts Collective". Це гастрономічна платформа, яка об’єднує малих фуд-виробників. Мета цього проекту – об'єднати мікробренди, супроводити їх в зростанні і вийти на нову якість продукту при збільшенні обсягів виробництва.

"Найскладніше в бізнесі особисто для мене – утримувати власний спокій щодня і не втрачати картинку майбутнього всередині себе. Вчора я дзвонила дівчині з команди, біля будинку якої впали уламки ракет і вона вийшла на роботу, щоб заспокоїтись. Я не знаю що вона відчувала, але голос тремтів. Робота в нашій компанії вчора для неї стала місцем, де безпечно. Мені особисто складніше зараз мріяти, особливо на тлі воєнних подій і постійно перескладати пазл стратегії і розвитку".

Ульяна Кащій

Ульяна Кащій – проєкт "U.Mova". Це створення ефективної системи вивчення англійської та інших іноземних мов для медичної спільноти. Мета – створити спільноту, де медики зможуть розвиватися, вдосконалювати професійні навички, проходити навчання англійською мовою та обмінюватись досвідом з іншими медиками.

"Найскладніше у моєму бізнесі – це необхідність постійного балансування між якістю послуг та гнучкістю навчання для клієнтів. Наша перша цільова аудиторія – медики та інші професії зі складними, нестабільними графіками. Тому важким викликом для нас є забезпечення зручного розкладу, адаптації під індивідуальні потреби кожного студента та підтримка при цьому високого рівня якості навчання. Додатковим викликом є технічні аспекти роботи онлайн у теперішніх умовах відключення електроенергії. Ми постійно шукаємо варіанти, які дозволять забезпечити безперебійність процесу, наприклад, впроваджуємо асинхронне навчання та записи занять, проте це досі залишається великою проблемою для нас І останнє – наша сфера є високо конкурентною. Адже зараз, окрім викладання медикам, ми виходимо на ринок інших професій, тому вирізнитися серед багатьох мовних шкіл є складно".

Вікторія Гурова

Вікторія Гурова – проєкт "Ситуаційний Центр Безпеки". У його рамках створюється єдиний ситуаційно-консультаційного центру, оператори якого будуть приймати телефонні звернення та надавати можливість миттєвого отримання професійної допомоги і супроводу, вирішення проблеми, яка
може нести небезпеку життю та здоров’ю.

Вікторія Гурова

"Брак кваліфікованих кадрів – сьогодні ця проблема є найгострішою, особливо у зв’язку з ситуацією з ТЦК (територіальні центри комплектування), яка значно ускладнила пошук працівників, зокрема в Одесі. Наш бізнес є переважно чоловічим, і саме чоловіки складають основну частину штату, що робить ситуацію ще більш критичною. Це стосується як рядового персоналу, так і керівників середньої та вищої ланки. Високий рівень конкуренції – це друге. Ринок охоронних послуг є насиченим, особливо в Україні, де активно працюють як міжнародні компанії, так і численні локальні гравці. Умови жорсткої конкуренції змушують знижувати ціни, що створює тиск на маржинальність бізнесу. Далі – позапланове додаткове податкове навантаження. Постійні зміни у податковому законодавстві та нові фіскальні ініціативи створюють додатковий фінансовий тиск. Це не лише ускладнює фінансове планування, а й змушує компанії відволікати ресурси на адміністрування цих змін. Швидка технологічна еволюція – ще один виклик. Інтеграція сучасних технологій, таких як штучний інтелект, аналітика великих даних, дрони, системи автоматизації та інтегровані платформи безпеки, вимагає значних інвестицій. Проте компанії часто стикаються з браком ресурсів чи кваліфікованих спеціалістів для успішного впровадження цих інновацій. В першій п'ятірці також загрози кібербезпеки. Окрім фізичної охорони, все більш важливою стає захищеність цифрових даних та систем клієнтів. Ризик кібератак, витоку конфіденційної інформації або порушення роботи систем безпеки залишається значним викликом для галузі.

Далі я б також назвала – регуляторні обмеження та перевірки, зростання очікувань клієнтів, військові дії та їх вплив на бізнес, залежність від постачальників обладнання та зміна пріоритетів клієнтів у нинішніх економічних умовах".

Ірина Савицька

Ірина Савицька – проєкт "Bank of Memories" створює цифрові меморіали і дошки пошани у вигляді міні фільмів про життя Героїв, що борються за
свободу України. Мета ініціативи – сприяти психологічній стійкості родин, побратимів, молоді та громад на шляху до перемоги.

Bank of Memories створений для тих, хто хоче зберегти найцінніші спогади і активи і передавати їх настурному поколінню. Ми не думали, що нам доведеться вчити батьків зберігати пам’ять про своїх дітей, які загинули на війні. Ми розпочати спеціальний проєкт для родин, які постраждали від війни і назвали його Спогади України. Найважче в нашому проекті в Україні – це спілкування з родинами загиблих і тих, що пропали безвісти. Ми бачимо величезну прірву болю, яку намагаємося зцілити, створивши сучасний меморіальний фільм, який побачать всі! Подвиги наших Янголів не будуть забуті, це не будуть просто цифри у звітах. Ми слухаємо багато різних важких історій і без тренування військовими психологами ми б не витримали пропускати через себе весь цей біль. Але це наша історія, це наші дорогоцінні люди. Цифровий меморіал у вигляді фільму доносить подвиг наших Янголів. Наші меморіали живі, вони розповідають історії людей по всій країні. Ми формуємо культуру збереження і передачі пам’яті, в будь-якій країні це було б легше, але наша місія – бути тут, з Україною і писати нашу сучасну історію, берегти і передавати далі".

Популярне на VOGUE