У березні Україна втратила один з найбільших металургійних заводів Європи "Азовсталь", що працював у Маріуполі. Російські окупанти повністю зруйнували підприємство. Проте завод залишив вагомий слід в історії України та світу – насамперед завдяки величним спорудам, для будівництва яких було використано сировину з "Азовсталі". Скляний пішохідний міст у Києві витримав, а ми згадуємо й інші споруди, які неодмінно вистоять.
Ранок 10 жовтня розпочався з вибухів у самому центрі столиці. Масований ракетний обстріл спіткав і скляний пішохідний міст на Володимирській гірці. Унаслідок удару міст не лише встояв, а й залишився майже неушкодженим. Українці побачили в цьому надзвичайний символізм, адже для побудови мосту "Азовсталь" виробила 700 тонн міцної та надійної сталі.
Під час будівництва Дарницького мосту в Києві прокат мосту виготовив маріупольський комбінат "Азовсталь" – на його спорудження пішло 5500 тонн сталі.
Для побудови столичного Національного спортивного комплексу "Олімпійський" завод "Азовсталь" разом з комбінатом ім. Ілліча виробив 1700 тонн сталі.
За даними Forbes, для будівництва одного з найбільших стадіонів Європи "Донбас Арени", який розміщується в тимчасово окупованому Донецьку, "Азовсталь" виготовила 12 000 тонн сталі.
У співпраці з комбінатом ім. Ілліча "Азовсталь" також виготовила 2000 тонн сталі для столичного ЦУМу.
Для нового термінала Запорізького міжнародного аеропорту "Азовсталь" комбінат ім. Ілліча та "Запоріжсталь" виробили близько 480 тонн сталі.
Та одним з найважливіших проєктів, до якого доклалися працівники "Азовсталі", неодмінно є саркофаг Чорнобильської АЕС. Так, пресслужба "Метінвесту", до холдингу якого входить завод, наголошує, що на його будівництво пішло 25 тисяч тонн сталевих конструкцій, 2 тисячі з яких виготовили на "Азовсталі".
Проте завод "Азовсталь" не обмежувався лише проєктами в Україні. Разом з підприємством Trametal маріупольський завод виробив 18,5 тисяч тонн сталі для будівництва мосту Святого Георгія в Генуї.