7 нових книжок, які варто прочитати в лютому

Нове видання культової любовної історії "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл, перший український роман про розлади харчової поведінки та чуттєва поетична збірка "Жінка, що кохає" ми зібрали сім книжкових новинок, на які варто звернути увагу у лютому.

"Милі кістки", Еліс Сіболд

Українською виходить бестселер нульових Еліс Сіболд "Милі кістки". Це пронизлива історія, розказана від імені дівчинки на ім'я СюзіСелмон, яку у грудні 1973 року була згвалтована і вбита чоловіком, що жив по сусідству. Дівчина потрапляє, спостерігає за життям своїх близьких і вбивці, розмірковує про їх долі, а ми – спостерігаємо за тим, що відбуваються далі з її родиною. Роман написаний на основі реальної трагедії, що відбулася з авторкою Еліс Сіболд – у 18 років вона була згвалтована.

Якщо вам здається, що ця історія знайома, то ви, скоріше за все, бачили популярний фільм Пітера Джексона, знятий на основі роману "Милі кістки". У фільмі знявся зірковий акторський склад – СіршаРонан, Стенлі Туччі, Марк Волберг, Рейчел Вейш, а Туччі, що зіграв роль вбивці дівчини, здобув за цей фільм "Оскар" та "Золотий Глобус".

КСД

"За маму, за тата", КарінаСаварина

"За маму, за тата" – перша в Україні художня книга про розлади харчової поведінки. Її авторка – популярна письменниця і журналістка КарінаСаварина, відома своїми романами про непліддя ("Не вагітна") та всиновлення ("МАМ"), написаними на основі власного досвіду авторки.

"За маму, за тата" – тонка, чуттєва та дуже сучасна історія, що розповідає про маленьку Варю, у родині якої, попри наявність обох батьків, немає жодного дорослого. Мама і тато не спроможні на почуття та турботу, тож дівчинці доводиться досліджувати світ самостійно. Часто через травмування. Варя шукає відчуття безпеки і знаходить дещо дуже схоже на нього – відчуття ситості. Так народжується ритуал священного поїдання їжі, який зачаровує дівчинку на багато років і десятиліть.

Видавництво: punktpublishing

"Бібліотека спалених книг", БріаннаЛабускес

Новий роман популярної американської авторки, журналістки БріанниЛабускес, що у 2024 році став бестселером за версією WallStreetJournal, WashingtonPost та AmazonCharts, USAToday.

"Бібліотека спалених книг" – епічна історія, що пропонує нам замислитися про важливість і силу друкованого слова та роль літератури під час війни. В основі книги реальна історія Ради з питань книжок у воєнний час — організації, заснованої під час Другої світової війни, щоб використовувати книги як "зброю у війні ідей".

У книзі переплітаються історії трьох жінок. Перша відбувається у Берлін 1933-го року та розповідає про американську письменниця Алтею Джеймс, що отримує запрошення від самого Йозефа Геббельса взяти участь у програмі культурного обміну в Німеччині та потрапляє у вир літературного життя Берліна. Друга розгортається у Парижі в 1936 році та зображує Ханну Брехт, яка тікає до Парижа з Берліна, але розуміє, виявляє, що столиця Франції не є притулком від антисемітизму та прихильників нацизму, яких, на її думку, вона залишила. У Парижі Ханна влаштовується в Німецьку бібліотеку спалених книг і вірить, що може допомогти протистояти хвилі фашизму. Третя історія відбувається у Нью-Йорку в 1944 році та розповідає про Вівіан Чайлдс, яка доглядає за Американською бібліотекою заборонених нацистами книг у Брукліні, та вірить, що за допомогою цих книжок зможе підтримати солдатів на фронті.

"Лабораторія"

"БЖД", Сашко Ушкалов

У серії "Новітня класика" Видавництво Старого Лева перевидали один з найпопулярніших українських романів 2000-х – "БЖД" харківського письменника, поета, драматурга Слави Ушкалова.

Абревіатура "БЖД" відсилає до назви предмету "Безпека життєдіяльності" в університеті, який автор безуспішно складав шість разів, і історія здачі якого стала натхнення для роману. Його події відбуваються на початку нульових та розповідають про хлопця на ім'я База. Він працює в редакції газети, але на прохання шефа і для додаткового заробітку погоджується на роль у дивній рекламі пива. Разом із другом винаймає квартиру, куди будь-якої миті можуть вдертися невідомі. Зрештою, герой вирушає у невідомість, але для цього треба кудись прилаштувати кота; а ще – здати залік з "БЖД", який герою ніяк не дається. "БЖД" – смішний, абсурдний та філософський роман, який набуває особливого сенсу у сьогоднішні непрості часи.

Видавництво Старого Лева

"Звіяні вітром", Марґарет Мітчелл

Нове видання культового американського роману "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл – лауреат Пулітцерівської премії та один із улюблених бестселерів усіх часів, що увійшов до списку 100 найкращих романів усіх часів ха версією Newsweek.

У романі, події якого тривають 12 років, розповідається про життя СкарлетО'Гара у період громадянської війни в США, її родину, випробування, пристрасне кохання з РеттомБаттлером. Окрім того, що "Звіяні вітром" – епічна історична сага про Громадянську війну, це ще й одна з найкращих любовних історій усіх часів.

Видавництво #книголав

"Книга Love4.0. Жінка, що кохає"

У цю красиву збірку увійшло 100 віршів про любов жіночим голосом – від класиків української поезії Олени Теліги та Лесі Українки до сучасних авторок – Оксани Забужко, Катерини Калитко, Ірини Цілик, Тетяни Власової. Велика цінність збірки у тому, що це можливість познайомитися з абсолютно новими чудовими іменами, які уважно відібрала до збірки її упорядниця, поетка Олена Павлова.

"Книга Love4.0. Жінка, що кохає" — четверта в серії поетичних антологій видавництва, після збірок "Книга Love", "Книга Love2.0. Любов і війна" та "книга Love3.0. Любов, що перемагає". В оформленні книжки використано ілюстрації художниці Надії Антонець.

Видавництво #книголав

"Доброго ранку, потворо! Героїко-терапевтичні історії про емоційне відновлення"

Всім, хто цікавиться темою ментального здоров’я та емоційного відновлення, варто звернути увагу на книгу відомої американсько-канадської клінічної психологині Кетрін Ґілдінер. Авторка будує книгу незвичайним та майже документальним чином, адже у ній психологиня розповідає історії своїх п’ятьох пацієнтів, які дали згоду поділитися власним досвідом травм та відновлення ментального стану.

Успішний китайський музикант-іммігрант у першому поколінні, який страждає на сексуальну дисфункцію; молода жінка, яку в дитинстві батько покинув з молодшими братом і сестрою в ізольованому котеджі посеред зими; трудоголічка, яку її мати в дитинстві вітала словами: "Доброго ранку, потворо!", — їхні таємниці більше не заважають їм жити. Всі ці історії демонструють, як терапія та робота з власним світом допомагають пережити навіть найсильніші травми.

Vivat

Популярне на VOGUE