На останньому диханні: як носити корсет цієї весни
Незважаючи на свій двозначний історичний багаж, корсет – це синонім до влади, який, при цьому, не заперечує жіночності. Шкіряний бандаж з останнього показу Аlexander McQueen слугує "бронею" жінки, а Frolov іронізує над патріархальним минулим і пропонує використовувати вікторіанські мотиви. Сьогодні, коли корсети знову популярні, Vogue UA розповідає як їх носили в минулому, і як можна застосувати ці правила в реальному житті.
Корсет в XVI столітті закривав весь торс – від ключиць до тазової кістки, і був зроблений з китового вуса, надаючи тулубу конічної форми. Щоб талія здавалася тоншою, аристократки робили об'ємнішою верхню частину вбрання за допомогою наплічників неймовірних розмірів.
Флеру Єлизавети I можна досягнути, не вдаючись до тортур жорстким корсетом. Важливо скопіювати сам принцип – подовжений силует, бездоганна постава і широкі плечі.
Тонка талія і майже непомітні груди, перетягнуті корсетом – не тільки обов'язковий атрибут стилю початку XVIII століття, а й культурна концепція. Вважалося, що це ознака благочестя і високої моралі. Французька революція зароджує свіжий погляд на образ жінки – і вже до кінця століття модно одягатися в неокласичні тоги. Корсет стає коротким і набуває природної форми. Акцент зміщується з талії на груди.
Короткий корсет, вдягнений поверх напівпрозорої блузи в античному стилі – відмінне рішення для вечірки. У денному варіанті можна замінити блузу бавовняною сорочкою чоловічого крою та доповнити широкими джинсами. В цьому випадку корсаж зробить маскулінний образ жіночним і драматично підкреслить форми.
Після невеликої перерви корсет повертається. 1828 року винаходять металеві вушка, які дозволяють стягувати талію ще більш туго. Найбажанішим стає силует "пісочний годинник". На рубежі XIX і XX століть ілюстратор Чарльз Дана Гібсон винаходить ідеал жіночої краси – "дівчину Гібсона". Її характерні риси – ідеальна фігура, харизма і легка зневага до чоловіків. Корсет стає непомітним, його вдягають під сукні, щоб здавалося, що талія тонка від природи.
Сукня-корсет може стати незамінним доповненням до весняного гардеробу. Шкіряний міді Loewe з колекції осінь-зима 2018/19 – тому підтвердження. Його можна носити поверх блузки як офісний варіант, або самостійно.
Під час Першої світової війни одяг стає практичним, корсет втрачає свою популярність. Крістіан Діор повертає жіночність в гру – переосмислений ним силует XIX століття перетворюється на не менш елегантний, ніж раніше, new look. У своїй колекції сезону весна-літо 1983, натхненній дадаїзмом, Жан-Поль Готьє представив першу в історії сукню-корсет, яка стала його впізнаваним символом ще не одне десятиліття. Корсет стає верхнім одягом. Слідом за Мадонною, яка вписала боді з конусоподібним бюстом в історію поп-культури, дівчата з усього світу заново відкрили для себе цей предмет гардероба.
Агресивно-сексуальний образ Мадонни можна перетворити в повсякденний – цього сезону актуально поєднувати провокаційні корсети зі щоденними речами, наприклад, з мілітарі брюками і чобітьми на шпильках.