Подарунок зі змістом на День матері: хустина Lady Di Atelier за мотивами гобелену Михайла Біласа

Lady Di Atelier — це перше інклюзивне ательє в Україні, яке створює хустини з картин, намальованих художниками з інвалідністю. У кожній речі — реальна історія людини, її погляд на світ, її сила, гідність і талант. До Дня матері Lady Di Atelier представив нову хустину під назвою "Лебеді материнства". Вона створена за мотивами гобелена відомого українського художника Михайла Біласа. Це історія про материнську любов, памʼять, українські традиції та мистецтво, яке має глибокий зміст.

Юлія Пілат, Ірина Ляховенко та Ярина Янчак з хустиною
Юлія Пілат, Ірина Ляховенко та Ярина Янчак з хустиною "Лебеді материнства" від Lady Di Atelier

Натхнення для нової хустини

Головною ідеєю нової хустини стала картина "Лебеді материнства", створена Михайлом Біласом. Відомий український художник, майстер гобеленів і заслужений діяч мистецтв, він був одним із перших, хто почав працювати з художнім текстилем у сучасному сенсі, інтерпретуючи народне мистецтво відповідно до власного бачення. Його ім’я асоціюється з відродженням та модернізацією традицій українського ткацтва та народного мистецтва. Роботи митця яскраві, щирі та глибокі. Вони говорять мовою кольору, ритму й символів.

Робота
Робота "Лебеді материнства" авторства Михайла Біласа

Гобелен "Лебеді материнства" — особлива робота для художника. Він часто згадував маму у своїх інтерв’ю та творах. Для нього це була тема великої любові й вдячності. Саме ці емоції лягли в основу нової хустини від Lady Di Atelier.

Історія про материнство, жіночу силу й любов до свого коріння

"Для Михайла Біласа мама була важливою людиною в житті, він багато говорив та згадував про неї. Картина "Лебеді материнства" — саме про цю про щемку та віддану любов до матері. Ці цінності близькі нам. Жіноча постать, мати, внутрішня сила жінки — усе це закладено у наших виробах", — розповідають Ярина Янчак та Ірина Ляховенко, співзасновниці бренду Lady Di Atelier.

Ірина Ляховенко, Ярина Янчак і Юлія Пілат
Ірина Ляховенко, Ярина Янчак і Юлія Пілат

Знімання хустини "Лебеді материнства" відбулося у Львові — в експозиційних залах Національного музею імені Андрея Шептицького, де проходила масштабна ретроспектива Михайла Біласа. Простір, наповнений його гобеленами, став природним контекстом для візуальної історії. Знімкували за погодженням музею, з повагою до творчості художника. У кадрі — співзасновниці Lady Di Atelier та Юлія Пілат, племінниця митця, яка підтримала проєкт. Окрім того, з кожної покупки хустини бренд спрямовуватиме 10% прибутку на популяризацію творчої спадщини Михайла Біласа.

"Головна ідея цієї співпраці — зробити щось справжнє, натхненне, чесне. Обʼєднати навички та ідеї, що може призвести до створення чогось нового, унікального та значно більшого, ніж кожен міг би зробити наодинці", — каже Юлія.

Особистий погляд на материнство

Для Ірини Ляховенко, співзасновниці Lady Di Atelier, ця хустина стала дуже особистою. "Материнство — це моя велика трансформація, тема глибоко особиста, трепетна й щемлива. Я мама двох синів — Михайла й Устима, і кожен із них відкрив у мені нові грані сили, любові й ніжності. Я всім серцем підтримую кожну українську маму. Через цю хустину я хочу обійняти кожну з них — з теплом, ніжністю й вірою в силу, яка живе в нас", — ділиться Ірина.

Співзасновниці Lady Di Atelier Ірина Ляховенко та Ярина Янчак
Співзасновниці Lady Di Atelier Ірина Ляховенко та Ярина Янчак

Ярина Янчак додає: "Ця хустина дуже важлива для мене. Вона про гідність, про повагу до себе, до своїх коренів, до нашої культури. Після відвідин виставки Михайла Біласа я відчула сильний емоційний заряд. Захотілося ділитися цією енергією далі. Зараз, коли я виховую сина, ще більше розумію, наскільки важливо передати дітям любов до свого — до традицій, до мистецтва, до себе".

Фото: Галина Зварич

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.