КУПИТИ КВИТКИ

Найкращі способи чистити шкіряні чоботи, щоб вони виглядали як нові

Ми не любимо обирати фаворитів серед взуття, але важко заперечувати, що чудова пара шкіряних чобіт завжди знаходиться у верхніх рядках наших списків. Будь-то високі або середні по висоті, найкращі моделі можуть зробити цікавим найпростіший образ. Звісно, це можливо лише тоді, коли чоботи виглядають бездоганно. А щоб шкіряні чоботи виглядали бездоганно і служили довго, за ними необхідно правильно доглядати.

Proenza Schouler осінь-зима 2024/2025
Proenza Schouler осінь-зима 2024/2025

Реклама.

Неправильно доглянуте взуття може втратити свій вигляд, ставши брудним і пересушеним, що зіпсує загальний образ. Тому регулярне очищення і догляд за шкірою є необхідністю. Це допоможе не тільки зберегти їх зовнішній вигляд, але й значно продовжити термін їхньої служби.

Як часто потрібно чистити шкіряні чоботи?

Шкіра є природним матеріалом і потребує регулярного догляду. Експерти рекомендують чистити чоботи кожні два-п’ять разів носіння, але це залежить від умов, у яких ви їх носите. Якщо чоботи забруднилися, намокли або на них з’явилися плями, їх необхідно очистити одразу після використання.

Як правильно чистити шкіряні чоботи?

Перш ніж розпочати очищення, зніміть шнурки, якщо вони є, і обережно видаліть будь-який поверхневий бруд за допомогою м’якої щітки або сухої тканини. Для загального очищення використовуйте вологу тканину, протираючи чоботи м’якими круговими рухами. Важливо не перенасичувати шкіру водою, щоб не пошкодити її текстуру.

Якщо потрібно більш глибоке очищення, можна використовувати м’яке мило або спеціальний засіб для очищення шкіри. Змочіть тканину мильним розчином і акуратно протріть взуття, потім висушіть його чистим рушником та дайте висохнути на повітрі, уникаючи прямого впливу тепла.

Як видаляти різні плями?

Водяні плями: для видалення водяних плям протріть ділянку вологою тканиною з м’яким милом, уникаючи сильного зволоження шкіри. Перевіряйте засіб на невеликій непомітній ділянці перед застосуванням на всій поверхні.

Соляні плями: для видалення соляних плям змішайте рівні частини води і білого оцту. Змочіть тканину у розчині і акуратно витріть пляму. Якщо після висихання пляма залишилася, повторіть процес.

Потертості: акуратно витріть потертості сухою тканиною або використовуйте гумку для шкіри.

Жирні плями: посипте пляму крохмалем або тальком і залиште на ніч. Порошок має ввібрати жир, після чого можна його змахнути.

Плями від чорнила: свіжі плями можна видалити за допомогою ватної палички, змоченої в спирті або безацетоновому засобі для зняття лаку. Але будьте обережні, щоб не пошкодити шкіру.

Як кондиціонувати шкіру?

Після очищення важливо застосовувати кондиціонер для шкіри, щоб зберегти її еластичність і запобігти пересушуванню. Використовуйте невелику кількість кондиціонера і круговими рухами втирайте його у шкіру. Дайте кондиціонеру вбратися протягом кількох годин або залиште на ніч.

Як доглядати за шкіряними чоботами?

Окрім регулярного очищення і кондиціонування, намагайтеся зберігати чоботи в прохолодному, сухому місці, подалі від прямих джерел тепла, щоб уникнути пересихання шкіри. Використовуйте дерев’яні вставки, щоб зберігати форму чобіт і запобігти утворенню заломів.

Не носіть одні й ті ж чоботи щодня – дайте їм "відпочивати", щоб шкіра могла "дихати" і залишалася в ідеальному стані. І не забувайте про регулярне полірування та дрібний ремонт, наприклад, заміну підошви або лагодження швів у спеціаліста.

Ці прості поради допоможуть зберегти шкіряні чоботи не тільки у бездоганному стані, але й значно продовжити їхній термін служби.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.