Щаслива дюжина: які медалі українські олімпійці привезли додому
Олімпійські Ігри – 2024 офіційно закінчилися. Для України вони стали найуспішнішими за останні 12 років, адже в загальному медальному заліку ми посіли 22 місце завдяки трьом золотим, п'яти срібним та чотирьом бронзовим медалям. Згадуємо чемпіонів та призерів, які вже вписали свої імена в історію українського та світового спорту.
![Ольга Харлан Ольга Харлан](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a25/024/66ba250245db8.jpg.webp)
Фехтування на шаблях: Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова
![Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a25/1c9/66ba251c983bf.jpg.webp)
Першим українським золотом на Олімпіаді-2024 стала командна медаль у фехтуванні на шаблях, яку для країни завоювали Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова. У фіналі наші шаблістки зустрічалися з четвертою збірною світового рейтингу — від Республіки Корея. Перед вирішальною сутичкою — між Харлан та Джон Хайон — українки поступалися 37:40, але українка змогла здобути заповітну золоту медаль. Харлан виборола своє друге олімпійське золото — за 16 років після тріумфального дебюту в Пекіні. Також вона стала єдиною українкою, яка цьогоріч здобула дві медалі. Друга — бронза в особистих змаганнях на шаблі.
Стрибки у висоту: Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко
![Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a25/66d/66ba2566dd2a7.jpg.webp)
Ярослава Магучіх стала першою українською легкоатлеткою, що виборола дві медалі на Олімпійських іграх: бронзу в Токіо-2020 та золото в Парижі-2024, а також Ярослава тепер є зіркою соціальних мереж завдяки своїй методиці відпочинку між стрибками. Стати олімпійською чемпіонкою їй допоміг стрибок на 2,0 метри. До того ж цього року вона стала авторкою нового світового рекорду — 2,10 метра. Подіум Магучіх розділила з австралійкою Елеонор Паттерсон та українкою Іриною Геращенко, яка стрибнула на бронзу.
Бокс: Олександр Хижняк
![Олександр Хижняк Олександр Хижняк](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a25/c12/66ba25c128f72.jpg.webp)
Олександр Хижняк з Полтавщини став п'ятим українським олімпійським чемпіоном з боксу. До нього Україна здобувала золоті медалі в боксі 12 років тому — у Лондоні олімпійськими чемпіонами стали Василь Ломаченко та Олександр Усик у своїх вагових категоріях відповідно. Нагадаємо, у Токіо-2020 українець був близьким до золотої медалі. "Медаль, заради якої я жив до цих Олімпійських ігор. Дякую Богу за те, що я олімпійський чемпіон. Безмежна вдячність нашим військовим за те, що ціною власного життя захищають мир та спокій у моїй країні. Хотів би подякувати своєму батькові, що допоміг дійти до цієї золотої медалі. Це наша нагорода разом", — розказав боксер після історичної перемоги.
Греко-римська боротьба: Парвіз Паша-оглі Насібов та Жан Беленюк
![Парвіз Насібов Парвіз Насібов](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a26/112/66ba26112e1a7.jpg.webp)
Парвіз Насібов посів у Парижі друге місце у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 67 кг. Це його друге олімпійське срібло. У вирішальному поєдинку наш атлет програв іранцю Саїду Есмаелі. "Звісно, є розчарування, бо я їхав сюди за золотою медаллю. У мене була мрія — вона і залишається. Попереду чотири роки, зроблю все можливе, щоб приїхати у Лос-Анджелес та обміняти два срібла на одне золото", — підсумував свій виступ Насібов.
![Жан Беленюк Жан Беленюк](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a26/480/66ba26480c8ca.jpg.webp)
Ще одним українським призером у греко-римській боротьбі став Жан Беленюк — він виборов бронзову медаль в останній для себе Олімпіаді. Після бою за бронзу він зняв борцівки й залишив їх у центрі рингу. Трибуни аплодували чемпіону стоячи.
Спортивна гімнастика: Ілля Ковтун
![Ілля Ковтун Ілля Ковтун](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a26/74e/66ba2674e340c.jpg.webp)
Українець Ілля Ковтун виборов срібну медаль у змаганнях на паралельних брусах, а також став переможцем у категорії "Приз глядацьких симпатій". Ковтун вдруге змагався на Олімпійських іграх. "Дуже щасливий, але це якось швидко було. Не дуже зрозумів, що трапилося, але думаю, що мине трішки часу, і я зрозумію, що став олімпійським призером на брусах", — поділився він емоціями в коментарі "Суспільне.Спорт".
Стрільба з гвинтівки: Сергій Куліш
![Сергій Куліш Сергій Куліш](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a26/b89/66ba26b89fcad.jpg.webp)
Стрілець Сергій Куліш здобув срібну медаль у фіналі стрільби з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів. Це друга в історії медаль України на Олімпіадах у цій категорії. Для самого Куліша це також друга олімпійська нагорода — до цього він ставав віцечемпіоном на Іграх у Ріо у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м.
Вільна боротьба: Ірина Коляденко
![Ірина Коляденко Ірина Коляденко](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a27/04a/66ba2704a2c19.jpg.webp)
Останню медаль для України в Парижі здобула Ірина Коляденко — у фіналі вільної боротьби у вазі до 62 кг вона програла японці Сакурі Мотоко, взявши срібло Олімпіади-2024. Саме ця нагорода стала 12-ю для України у французькій столиці.
Веслування: Людмила Лузан та Анастасія Рибачок
![Людмила Лузан та Анастасія Рибачок Людмила Лузан та Анастасія Рибачок](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a27/4a3/66ba274a31107.jpg.webp)
Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли друге срібло на Олімпійських іграх у жіночому каное — жодна інша українська веслувальниця не здобувала нагороди в цьому виді човна. "Вважаю виступ нашої команди дуже вдалим. І це попри те, що наша байдарка-четвірка [залишилась без медалі], хоча ми на неї розраховували. Але це спорт, наша байдарка-четвірка входить у світову еліту. І те, що вони виграли у таких країн, як Угорщина, Сербія, Нова Зеландія — всі бачили, що потрапляння до фіналу — це вже перемога", — підсумував Олімпіаду тренер збірної Ігор Нагаєв.
Метання молота: Михайло Кохан
![Михайло Кохан Михайло Кохан](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/a27/87c/66ba2787c34d4.jpg.webp)
23-річний український метальник молота Михайло Кохан здобув бронзу. Спортсмен вдруге виступав на Олімпійських іграх, у Токіо він зупинився за крок до п'єдесталу. Після завершення фіналу Кохан разом із Ярославою Магучіх та Іриною Геращенко відсвяткували медальний день для України, обійнявшись та позуючи із синьо-жовтими прапорами.