
Як активісти власноруч відновлюють українські міста
Засновники благодійної організації Район #1 почали активну роботу з відновлення Київщини. Наразі команда повертає до життя Гостомель, який зазнав великих руйнувань під час російської окупації.

З початком війни багато проєктів зазнали трансформації. Район #1 — не виняток. Його заснував у 2018 році Андрій Титаренко з метою джентрифікації Рейтарської вулиці. На зібрані кошти від заходів під назвою Bloc party почали відновлення цього району на Київщині. Після російського вторгнення проєкт було вирішено трансформувати в благодійний фонд, метою якого стало відновлення та джентрифікація всієї України.
«Кінець війни — це тільки початок. Ми вирішили взятися за відновлення міст, які нині масово зруйновані. Найголовніше тут — це інфраструктура. Бо людям, щоб повернуться сюди, потрібні дитячі садочки, соціальні заклади — все це життєво важливо, щоб адаптуватися до змін та мати почуття дому», — розповідає Андрій Титаренко.

Наразі в команді організації близько 200 волонтерів, що допомагають відновлювати Гостомель. Першими проєктами Району #1 стали дитячий садок №17 «Веселка», ліцей №1 та ветеринарна клініка, що розташована по вул. Пушкінська. В селищі Озера теж почали відновлення дитячого садочка й гімназії.
Процес відновлення поступовий. Спершу зачищають територію від сміття, потім консервують будівлі та лагодять дахи й вікна, щоб уникнути подальших руйнувань через погодні умови. Так за два тижні існування проєкту команда встигла зібрати кошти та повністю законсервувала дитячий садок «Веселка». Це один з перших прикладів консервування будівлі в містах, що звільнені від окупації в Україні.

Також команда почала відновлення Бородянки. Згодом до роботи долучаться архітектори, які нині створюють проєкти для кожного об’єкта. Особливої уваги надають бомбосховищам — у майбутньому вони мають бути функціональними та гарантувати максимальну безпеку.
Кожен може долучитися до Району #1 і стати волонтером проєкту — для цього зареєструйтеся через форму та доєднайтеся до групи в telegram.
Проєкту важлива також фінансова підтримка: https://www.districtone.foundation/
Еще в разделе LIFE
Популярное

Припиніть нас ґвалтувати: перформанс на червоній доріжці Канн

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Що таке рукав’янка, або який вигляд мають найгарніші вишиванки

Фортеця Маріуполь: мініфільм про останній день на «Азовсталі»

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

22 архівні фото Шер, які розкривають її стиль

Made in Ukraine: наймодніші босоніжки цього літа

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на «Євробаченні – 2022»

Dolce Vita: італійське весілля Кортні Карадш’ян та Тревіса Баркера

Історія однієї речі: куртка-косуха

12 українських діалектизмів, що означають одяг

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях
Не следуйте за модой
— ощущайте её
Спасибо!
На указанный вами адрес было отправлено письмо.
Подтвердите, пожалуйста, свою подписку.