Обряд Маланка віднесли до нематеріальної культурної спадщини України
Міністерство культури та інформаційної політики оновило перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України. До нього додали п'ять нових позицій, серед них — традиційний обряд Маланка, який відбувається в селі Белелуя на Івано-Франківщині.

Також до переліку додали: традицію гуцульського художнього дереворізьблення; традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті; традицію і технологію вишивки жіночої сорочки на Гадяччині і ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області.

Нагадаємо, Маланка — українське народне свято, що відбувається напередодні старого Нового року або, як його ще називають, у Щедрий вечір, і яке сягає корінням ще в дохристиянські часи. Свято передбачає колядування, щедрування та перевдягання у тварин чи фольклорних персонажів. Маланка історично була поширена в селах Поділля, Галичини та Буковини і сьогодні традиційно відбувається в кількох українських селах, проте взірцевою вважається Маланка в селі Белелуя на межі Гуцульщини й Буковини.

Дізнатися більше про Маланку можна, прочитавши наш репортаж зі святкування на Івано-Франківщині — або подивившись стрічку "Памфір", події якої відбуваються на Буковині під час свята Маланки.
Читайте також