Лідерство в умовах кризи: інсайти Asian Leadership Conference

В Сеулі пройшла 14-та Asian Leadership Conference. Вперше за 18 років проведення українські лідери були присутні на ній не як учасники, а як хедлайнери. І вперше Олена Зеленська прийняла запрошення від першої леді Південної Кореї приїхати до Сеула з візитом і особисто взяла участь у конференції.

Олена Зеленська
Олена Зеленська

Метою щорічної конференції є обговорення ключових питань світового лідерства. І на 14-й Asian Leadership Conference, яка пройшла 17–18 травня в Сеулі за участі бізнес-лідерів, видатних представників політичної еліти, соціальних підприємців, освітян та представників культури з усього світу, питання України посідало провідне місце.

Програма заходу, організатором якого є Chosun, одне з найстаріших і найвпливовіших медіа Південної Кореї, була розрахована на два дні презентацій, дискусій, паблік-токів та зустрічей у різноманітних форматах лідерів-учасників з різних країн.

Парк Джин, міністр закордонних справ Республіки Корея, та перша леді України Олена Зеленська
Парк Джин, міністр закордонних справ Республіки Корея, та перша леді України Олена Зеленська

Відкривав конференцію президент Південної Кореї Юн Сок Йоль. Вітаючи учасників, він підкреслив важливість обміну ідеями і співпраці між країнами для досягнення стабільності та розвитку у сучасному світі. Не оминув президент і тему війни: він закликав міжнародну спільноту підтримати Україну задля миру та забезпечення світового порядку, а також збереження стабільності у світі. Далі Юн Сок Йоль запросив виступити першу леді України. Олена Зеленська зазначила, що війна в Україні зачіпає питання безпеки для багатьох країн світу, і Південна Корея, яка добре знає, що таке агресивний ядерний сусід, своїм авторитетом та активними діями транслює країнам-агресорам меседж, що не допустить повторення такого злочину проти людства.

"Мені часто доводиться розповідати світові, що переживає Україна через російський напад. Як діти вчать уроки в бомбосховищах, як люди ночують у метро через ракетні обстріли, як ніхто не знає, чи прокинеться зранку у своєму ліжку. Але мені не треба пояснювати це народові Південної Кореї. Бо ви знаєте й пам’ятаєте, що таке боротися за свої життя та свободу. Дивлячись на прекрасний Сеул, важко повірити, що він колись лежав у руїнах", — сказала Олена Зеленська. Вона також висловила думку про те, що Україна має перемогти заради інших, адже жоден диктатор не має шантажувати сусідів ядерною зброєю чи нав’язувати іншим державам свою волю.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, палкий прихильник України, у своїй промові звернувся аудиторії, наголошуючи на єдності підтримки нашої країни.

Борис Джонсон, Юн Сок Йоль та Олена Зеленська
Борис Джонсон, Юн Сок Йоль та Олена Зеленська

Темою 14-ї конференції Asian Leadership Conference стала "Азійське лідерство. Ера турбулентності: шлях до співпраці та інновацій". Дводенна програма була насиченою, це п'ять окремих стрімів із різними спікерами та презентаціями. Видавчиня українського Vogue Юлія Костецька стала гостею низки заходів.

"Мені пощастило відвідати кілька сесій, за результатами прослуховування яких відзначу основні тези про сучасне лідерство в умовах кризи та невизначеності", — каже Юлія і ділиться ідеями доктора Діна Вільямса зі Школи управління Harvard Kennedy School та Лі Йон-хі, маркетинг-директорка Samsung.

 • Треба усвідомити: лідерство має чи не найбільше значення.
 • Варто скористатися підривом усталених норм, аби у досягненні мети та поставлених цілей спиратися на спільні цінності (з партнерами, командою, союзниками). Треба вміти вчасно переорієнтовуватися.
 • Розвивати мережу агентів змін.
 • Змінити перспективу зі страждання на можливості та прагнення; йди до мети попри невизначеність — за тактикою малих та великих кроків.
 • Використовувати силу різноманітностей та відмінностей.
 • Допомагати людям відпускати, зокрема якщо їм самим це не вдається; змінювати ролі або прощатися.
 • Бути чутливими до того, яку загрозу несуть зміни для деяких людей і груп. Дбати про них, але не піддаватися ретроградним настроям.
 • Важливо чути і відображати голос наступних поколінь.
 • Соціальна відповідальність та сталий розвиток — частина ДНК сучасних лідерів.
 • Розширення клієнтського досвіду (customer experience) із залученням сучасних технологій; розуміння потреб споживача і відповідний дизайн customer experience journey.
 • Глибоке вивчення та опитування мілленіалів, як найбільш визначального покоління лідерів у наш час.
 • Інклюзивність та cила різноманітностей — потужні важелі впливу.

Особливу увагу спікери з IT- та Tech-індустрії приділяли останнім досягненням в галузі штучного інтелекту та нових технологій. Обговорювали, як штучний інтелект може зруйнувати основи знайомих суспільних та економічних моделей. Такі зміни вимагатимуть від суспільства переглянути фундаментальні цінності і призначення самої людини, і ці виклики під силу лідерам нового типу.

"Особисто для мене лідерство — це акт щедрості, творчості, внеску, який породжує відчуття спільності та справедливості для людей, про яких ми дбаємо, — підсумовує Юлія Костецька. — Справжні лідери надихають на взаємодію і задають вектор подальшого розвитку. Це про довіру, і це означає вибір без гарантій. Коли ми довіряємо одне одному, ми можемо створювати і творити разом, і тоді перспективи, в які ми віримо, сяють яскравіше. Перемога приходить до тих, хто вірить, і для цього нам потрібен особистий внесок кожного, і особливо відповідальних лідерів".

Окрасою конференції став виступ наживо Чернівецького академічного симфонічного оркестру, у виконанні якого прозвучали твори Скорика, Моцарта, Вівальді.

Виступ симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка на Asian Leadership Conference
Виступ симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка на Asian Leadership Conference

Особливу увагу публіки привернула Симфонія №1 українського композитора Максима Березовського, яка свого часу була втрачена і записи якої було віднайдено в архівах Ватикану. На завершення першого дня Asian Leadership Conference для гостей звучав гімн України.

Симфонічний оркестр Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка
Симфонічний оркестр Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка

.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.