До VOGUE UKRAINE LEADERS 2024 залишилось:
КУПИТИ КВИТКИ

5 великих романів, від яких не відірватися

У Міжнародний день книголюба Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав та консультантка зі стратегічних комунікацій, спеціально для Vogue.ua розповідає про великі романи, які здатні захопити всю вашу увагу.

Реклама

Світлана Павелецька
Світлана Павелецька

"Я пам’ятаю, що в дитинстві обожнювала величезні романи, — розповідає Світлана. — Такі — щоб читати кілька тижнів і щоб сторінок так багато, як тільки можеш уявити. Потім з'явились соціальні мережі, і великі книги стали здаватись ще більшими... Велика книжка — це довга подорож, в яку ви можете зануритись, загубитись... Тому, якщо ви шукаєте щось, що захопить вас на тиждень-два, то ось вам кілька варіантів від мене".

"Незриме життя Адді Лярю", Вікторія Шваб

Аделін Ларю народилась у XVIII столітті у звичайній родині. А прожила аж до наших днів. Її родина мешкала в селі, а там було заведено, що долю дівчат вирішували батьки, бо саме вони обирали наречених і визначали, коли вже їм можна виходити заміж. Така ж доля могла б чекати головну героїню, але вона не була згодна одружуватись з тим, кого не обирала. Вона навіть пішла з дому і почала молитись богам, і в результаті з кимось із них вона навіть уклала своєрідну угоду. Як з дияволом. Омріяну свободу вона отримала, але не просто так. Відтоді Аделін могла жити нескінченно довго, вільно мандруючи світом, але про неї всі одразу ж забували, щойно вона зникала з-перед очей. Окрім одного чоловіка, якого вона зустріла випадково вже у сучасному світі. І ось тут і починається те, від чого неможливо відірватись. Сторінок багато, рекомендую дуже.

"Щиголь", Донна Тартт

Це не мій топ, я особисто цю книжку не люблю. Бо вона дуже вʼязка та після неї хочеться помитись. Але пів світу в захваті — тому розповідаю вам.

Отямившись після вибуху в музеї, тринадцятирічний Тео ще не розуміє, що там, під уламками, залишилися його матір і його дитинство. Пробираючись до виходу, повз каміння та тіла, він підбирає неоціненну картину фламандського майстра, яку так любила його мати. Дивний старий, вмираючи, віддає йому свого персня та просить винести картину звідси... Тео буде кидати із родини в родину, із Нью-Йорка до Амстердама, із глибин відчаю до ейфорії. Викрадений "Щиголь" стане його прокляттям та надією на порятунок.

"Татуювальник Аушвіцу", Гізер Морріс

В Аушвіц Лалі потрапив у квітні 1942 року. Коли нацисти побачили, що він знає кілька мов, то призначили його робити татуювання порядкових номерів новим в'язням. Одного разу у черзі він зустрів перелякану до смерті дівчину, у якої стерся номер. Її звали Гіта Фурман. Ще тоді, під час першої зустрічі, Лалі поклявся вижити в таборі й одружитися з нею. За два з половиною роки ув'язнення він бачив усе — жахливі звірства і злочини, приголомшливі акти хоробрості й самопожертви. Та ризикуючи власним життям, Лалі використовує своє привілейоване становище, щоб врятувати своїх близьких друзів і Гіту.

"Татуювальник Аушвіцу" — це унікальне свідчення справжнього досвіду Лалі Соколова — людини, яка залишила слід на шкірі тисяч ув'язнених Аушвіцу. Але головне — ця історія доводить, що навіть у найтемніші часи людину рятує тільки любов.

"Світанок Малібу", Тейлор Дженкінс Рейд

Четверо відомих братів і сестер влаштовують епічну вечірку, щоб відсвяткувати кінець літа. Але протягом двадцяти чотирьох годин сімейна трагедія назавжди змінить їхні життя.

Малібу: серпень 1983 року. Це день щорічної вечірки Ніни Ріви наприкінці літа, і очікування зашкалює. Усі хочуть бути поруч зі знаменитою родиною — Ніною, талановитою серфінгісткою та супермоделлю; братами Джей і Хад, один чемпіон з серфінгу, інший відомий фотограф; та їхньою улюбленою сестричкою Кіт. Разом ці брати та сестри є кумирами в Малібу та в усьому світі, особливо як нащадки легендарного співака Міка Ріви.

Єдина людина, яка не чекає вечірки року, це сама Ніна, яка ніколи не хотіла бути в центрі уваги, і яку щойно публічно покинув її чоловік, професіонал-тенісист. О, і, можливо, Хад — бо йому давно пора зізнатися в чомусь братові, з яким він нерозлучний від народження. З іншого боку, Джей рахує хвилини до ночі, коли дівчина, про яку він не може перестати думати, прийде. А у Кіт є кілька власних секретів, серед яких і гість, якого вона запросила, ні з ким не порадившись. До півночі вечірка повністю вийде з-під контролю. До ранку особняк Ріви згорить. Але перед першою іскрою в ранні години перед світанком потече алкоголь, заграє музика, а любов і таємниці, які сформували покоління цієї сім’ї, випливуть на поверхню.

Це історія про одну незабутню ніч у житті сім’ї: ніч, коли кожен повинен вибрати, що приховати від людей... і що вони залишать після себе.

І тепер книжка, на яку я чекаю цього року:

"Вітер знає моє ім‘я", Ісабель Альєнде

Самуель Адлер — 5-річний єврейський хлопчик у Відні у 1938 році. Переживає погроми від нацистів. Хоча його батьки, Рудольф і Рейчел, протягом останніх кількох років відчували страх, що повільно зростав, — "сморід страху, як іржа та гниле сміття", — вони не були готові до разючого вибуху насильства та руйнувань.

У відчайдушній спробі врятувати свою дитину, батьки відправляють хлопця на поїзді Kindertransport до Англії. Життя Самуеля визначається цією травмою. Він росте стриманим і відстороненим.

Летиція, як і Семюель, дитина, яка пережила різанину в Ель-Мозоте в Сальвадорі в 1981 році. Після того, як її село було знищено, а більшість її сім’ї вбито, вона переживає жорстокий перетин кордону зі своїм батьком. Потім ці персонажі об’єднуються в емоційному лабіринті, а історія розповідає про незнайомих людей, які стають рідними.

Читання унікальна можливість зануритись у новий світ та знайти сили для боротьби. Бо нація, яка читає, завжди перемагає.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.