Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

«Маріуполь. Надія»: блокадні щоденники журналістки з Маріуполя виходять друком

21 сентября 2022

Видавництво "Лабораторія" анонсувало вихід книжки "#Маріуполь #Надія". Це блокадні щоденники маріупольської журналістки Надії Сухорукової, що їх авторка написала в лютому-березні цього року й опублікувала на своїх сторінках у соцмережах. Пронизливі, докладні, вони стали страшним документом часу не тільки для українців, а й для всього світу, що дізнався, як маріупольці виживали в блокаді під час кількох місяців на початку повномасштабного вторгнення. 

Уривки друкували на платформі «Відкрита демократія» (Велика Британія), у виданнях «Голос Америки» (США), «New York Times» (США), «Українська правда» (Україна), «Frankfurter Allgemeine Zeitung» (Німеччина). Публікував щоденники й український Vogue.

«Це місто мого дитинства, моєї любові, мого щастя. Я бачила його різним, але ніколи не думала, що побачу його мертвим», — пише Надія Сухорукова. За словами авторки, саме щоденники допомогли їй не впасти у відчай. День у день вона фіксувала події в місті, яке повільно перетворювалося на попіл та руїни. Холод, голод, страх, розбомблені будинки та близькість смерті — усе це стало реальністю мешканців міста після початку блокади. 

Ілюстрації для книжки створив Даніїл Немировський — український художник-графік родом з Маріуполя. У своїх ілюстраціях йому дуже точно вдалося передати атмосферу воєнного міста й відчуття людей, на очах яких руйнували їхній дім.

На сайті видавництва вже відкрито передзамовлення книжки.

Еще в разделе BOOKS

Популярное