7 нових книжок, які варто прочитати в червні

Серед найцікавіших книжкових новинок літа — "Дипломатична кухня" Дмитра Кулеби, колекційна збірки сучасної прози і поезії від редакції Vogue Ukraine, бестселер Енн Неаполітано "Привіт, красуне" та багато іншого.

"Привіт, красуне", Енн Неаполітано

Реклама.

Українською вийшов новий роман популярної американської письменниці, авторки бестселеру The New York Times "Любий Едварде" Енн Неаполітано, яка вміє розповідати чуттєві, романтичні й водночас сучасні історії.

"Привіт, красуне" — саме така історія: це сучасна версія "Маленьких жінок" Луізи Мей Олкотт. Головні героїні сімейної саги — четверо сестер Падавано: амбітна Джулія, романтична мрійниця Сільві, художниця Сесілія і турботлива Емелін. В їхньому житті з’являється прекрасний Вільям Вотерс, який пережив чималі родинні трагедії та знає, що таке страждання. Потрапивши у родину Падавано, хлопець, здається цілком може відновитися від власних травм, проте його минуле сіє розкол і в щасливій родині Падавано.

Vivat

"Зникла жінка", Мері Кубіка

Новий роман від авторки бестселера "Хороша дівчинка" Мері Кубіка — трилера, що розійшовся тиражем в понад мільйон примірників. "Зникла жінка" — ще один напружений трилер Кубіка, яка вправна у саспенсі. За сюжетом, у маленькому містечку спочатку зникає Шелбі Тібоу. Невдовзі після цього Мередіт Дікі та її шестирічна донька Деліла зникають за кілька кварталів від місця, де Шелбі бачили востаннє. Чи пов'язані ці інциденти? Після невдалих справа врешті-решт закривається, але через 11 років Деліла раптово повертається. Усі хочуть знати, що з нею сталося, але ніхто не готовий до того, що вони знайдуть…

Роман "Зникла жінка" сподобається всім поціновувачам саспенса у стилі Стівена Кінга.

Artbooks

"Сучасна українська проза та поезія в Vogue Ukraine"

Нова збірка українського Vogue ідеально пасує для читанням теплими літніми вечорами: по-перше, надзвичайно красива (ілюстрації для видання створив художник Микола Толмачов), по-друге, складається з чуттєвих та романтичних оповідань, новел та поезії, в які так приємно зануритися влітку. Серед голосів, представлених у збірці — як зіркові українські автори: Артем Чех, Софія Андрухович, Любко Дереш. Сергій Жадан, так і нові для широкої аудиторії імена — Роман Голубовський, Каріна Саваріна, поет Міша Гончаренко. А те, що збірка видана двома мовами, робить її ідеальним подарунком.

"Нерухомість", Анна Грувер

Один з найочікуваніших українських романів цього літа. Анні Гувер 29 років, вона тонка авторка із впізнаваним стилем (її дебютний роман "Її порожні місця" вийшов у 2022-му у "Видавництві Старого Лева") ; виросла в Донецьку, залишила місто через початок війни у 2014 році, жила у Харкові, який залишила вже 2022 року через повномасштабне вторгнення, і тепер мешкає між Києвом і Краковом. Власне, у Кракові відбуваються події її нового роману "Нерухомість". Головна героїня якого — Миша, 26-річна аспірантка з Києва, їде до Кракова, щоб долучитися до міжнародного проєкту з дослідження життя мігрантів. "Нерухомість", уривки якого я мала честь читати раніше, — сучасний, вразливий текст про втрати, переміщення, кризу цінностей і нерівність, тобто про те, що хвилює нас усіх.

"Лабораторія"

"Списки", Мирослав Лаюк

"Списки" воєнного документаліста та письменника, поета Мирослава Лаюка, який минулого року здобув премію Шевельова за книгу "Бахмут" — серію репортажів та есеїв життя і втрати під час війни, "тобто про те, що і чому для людини є цінним". Тут зібрані свідчення і рефлексії про затоплений Херсон і зруйнований Покровськ, обстріляний київський "Охматдит" і харківський Держпром. Документ часу — що може бути важливіше?

"Ukraïner"

"Підслухано. Кремнієва Долина. Токсична пристрасть до технологій", Кара Свішер

Кара Свішер – одна з найвпливовіших технологічних журналісток в Штатах, яка понад 30 років висвітлює тему інтернет-бізнесу, про що писала для The New York Times, The Wall Street Journal та The Washington Post. Спеціалізація Свішер – гучні журналістські розслідування про Кремнієву долину.

Власне, захопливий нонфікшн "Підслухано. Кремнієва Долина. Токсична пристрасть до технологій" поєднує жанр розслідування та інтерв'ю, адже побудований на розмовах з тими, хто за останні 30 років "керували вибухом інновацій, що змінили світ" – від Стіва Джобса та Білла Гейтса до Марка Цукерберга. У книзі Свішер пише про те, як цифровий вибух перетворився на амбітну гонитву за мільйонами та популярністю, але водночас міркує щодо позитивного потенціалу технологій працювати на користь людства, зокрема, цікаво розповідає про майбутнє штучного інтелекту.

"Наш Формат"

"Дипломатична кухня воєнного часу", Дмитро Кулеба, Володимир Ярославський

Одна з найгучніших і найпопулярніших новинок "Книжкового Арсеналу" – "Дипломатична кухня", написана в співавторстві колишнім міністром МЗС Дмитром Кулебою та ресторатором Володимиром Ярославським. Вона складається з 25 рецептів і повʼязаних із ними залаштункових дипломатичних епізодів і "відправить вас у захопливу кулінарну подорож, у якій ви побачите й відчуєте, як під час війни "готуються" найдраматичніші рішення…".

Про взаємозв'язок їжи та дипломатії Кулеба розповідає тонко, з властивим йому гумором й унікальними інсайдерськими деталями, відомими тільки йому, а Ярославський так подає страви, що терміново хочеться приготувати щось на власні кухні – навіть якщо вона не дипломатична, а цілком звичайна.

#книголав

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.