UA

Журнал VOGUE

Подписаться
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

5 мотиваційних книжок для саморозвитку й роботи над собою

20 мая 2022

Як навчитися зосереджуватися та не відвертати уваги на смартфони? Чи можливо приборкати страх і не боятися? Як тренувати пам’ять? Ці запитання хвилюють кожного з нас, хто прагне стати сильнішим, успішнішим та жити гармонійним життя. Відповіді шукаємо в мотиваційних книжках.

"Мистецтво зосереджуватися", Йоган Гарі

Всім нам знайома ситуація, коли ти не можеш дочитати й навіть одного абзацу книжки, бо постійно відвертаєш увагу на соцмережі; або закінчити робоче завдання, бо на екрані ноутбука спливають сповіщення про нові листи.  Про це — нова книжка журналіста Йогана Гарі  "Мистецтво зосереджуватися. Як у нас украли увагу". Автор розповідає про те, чому наша психіка виснажується та втрачає змогу зосереджуватися на чомусь довше, ніж на кілька секунд, та як це виправити; а також як ґаджети й соцмережі  вбивають нашу увагу..

Переклад Юлії Кузьменко, Labaratoria Pro 

«Приборкати страх. Досвід „морського котика“»; Джон Девід Манн, Брендон Вебб

Співавтор цієї книжки — колишній «морський котик» Брендон Вебб, один з найяскравіших військовиків США, власник багатьох медалей за службу. Після виходу на пенсію він захопився консультуванням і запустив подкаст The Power of Thought, у якому розповідає про те, як перетворити страх на спільника. Про це автор говорить з власного досвіду. "Виконуючи небезпечні для життя місії в гарячих точках планети, захоплюючи ворожі кораблі чи визволяючи заручників, він навчився опановувати цілком природну паніку перед лицем загрози. Вебб розробив та викладав програму підготовки снайперів-спецпризначенців, де особливої уваги надавав п’яти етапам приборкання страху — вони є в цій книжці".

Переклад Микити Тищенка, Yakaboo Publishing

«Minne, або пам’ять по-шведськи. Методика знаменитого тренера з розвитку пам’яті»; Ідріз Зогай

«Minne, або пам’ять по-шведськи» — корисний посібник з тренування пам’яті (так, це можливо). Його автор — один з найвідоміших у світі тренерів з розвитку пам’яті, стверджує: опанувати цю науку може ледве не кожен, є тільки одна умова — регулярні тренування. А тренувати пам’ять за допомогою наведених вправ весело й цікаво. Проте ця книжка призначена не тільки для спортсменів-мнемоніків: легко запам’ятовувати телефонні номери, імена людей, терміни важливих справ — усе це стане в пригоді будь-кому. Спойлер: автор пише, що головна проблема сучасної людини — це брак зосередження...

Переклад  Олександра Черевка, Folio

«Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху»; Мей Маск

72-річна Мей Маск — модель, дієтологиня і мама Ілона Маска, найвідомішого підприємця на планеті. І хоча ви, найімовірніше, знаєте її саме як матір засновника Tesla і Space X, сама Мей часто жартує: "Я була знаменитою ще до того, як Ілон став відомим". "Жінка, яка має план" — мемуари Мей Маск, в яких вона з нетиповою для знаменитостей відвертістю ділиться історією власного життя. Мей прожила сім років із чоловіком-аб’юзером, який її бив; у 31 рік стала матір’ю-одиначкою з трьома дітьми, працювала на 3—4 роботах, щоб забезпечити їм усе потрібне; здобула дві освіти — дієтологині й нутриціологині, і понад 50 років має власну практику; в 63 роки знялася оголеною для обкладинки журналу New York, а в 69 років —  стала обличчям косметичного бренду Cover Girl. Книга Мей Маск — про те, що життя прекрасне і немає нічого неможливого, але водночас не існує жодного секрету успіху, окрім як просто дуже багато працювати.

Переклад Ганни Цвіри, Vivat

«Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей»; Стівен Котлер

Успішна людина, що досягає неможливого, — занадто абстрактне поняття, але автор цієї книжки Стівен Котлер конкретизує цей образ. Через історії об’єктивно успішних людей — спортсменів, політиків, СЕО великих кампаній та науковців) він розповідає, що конкретно треба робити, щоб розширити межі можливого (наприклад, як Ілон Маск планувати свій день з огляду на те, що маєш 10 хвилин на будь-яку зустріч) та досягти неабиякого успіху. Ми здатні зробити набагато більше, ніж гадаємо — це основна думка книжки «Мистецтва неможливого». Спираючись на новітні досягнення нейронауки та понад двадцять років досліджень, Стівен Котлер викладає план надзвичайного підвищення продуктивності.

Переклад Анастасії Дудченко, Ірини Кожанової; Yakaboo Publishing

Еще в разделе BOOKS

Популярное