До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

"Ваш Василь": новий документальний фільм про Василя Стуса

На Takflix вийшов новий документальний фільм про поета Василя Стуса. У стрічці можна побачити людей, які близько його знали: сина Дмитра, сестру Марію, однодумців Івана Драча та Левка Лук’яненка, а також Василя Овсієнка, який перебував в одній камері зі Стусом. У назву винесено фразу "Ваш Василь" — так поет підписував свої листи з ув'язнення.

Реклама

Над стрічкою працювали режисери Світлана Рудюк та Олександр Авшаров. Ось як описують фільм: "Стус був із тих, хто вмів вести за собою людей. Він хотів писати вірші, а не бути Дон Кіхотом. Та КДБ змусило його боротися з радянськими вітряками і врешті відібрало право голосу. Не поспішайте перемикатися на "щось позитивніше". Фільм вийшов не типовим телевізійним байопіком: тут сильна (аж до сирот на шкірі!) музика Паліндрома, динамічний монтаж, атмосферні архівні кадри Києва".

У фільмі можна побачити багато особистих історій про Стуса, невідомих широкому загалу: зокрема про те, як Стус протестував на показі "Тіней забутих предків", як переживав смерть Алли Горської та писав вірші в камері. Стрічку можна подивитися онлайн на Takflix. 10% з кожного квитка передають фонду "Повернись живим".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.