Чому ми горимо: 4 зрозумілі фільми про зміни клімату
22 квітня весь світ святкує День Землі, а ми згадуємо фільми про зміни клімату, у яких доступно розказано про те, що відбувається з планетою (і чи можливо все виправити).
"У гонитві за льодом" — це історія фотографа Джеймса Балога, який вирушив у спеціальну місію Арктикою разом з групою молодих фотографів, щоб зібрати неспростовні докази змін на планеті. Під час експедиції The Extreme Ice Survey (з англ. "Екстремальний льодовий огляд"), Балог з командою замислили викрити те, як ситуація з льодовиками змінюється з року в рік. Попри проблеми з технікою, яка не була готовою до мінусової температури, команді вдалося зібрати time-lapse знімки, які є наочним доказом глобального потепління.
Документальний фільм від двох володарів "Оскара": режисера Фішера Стівенса й актора, екоактивіста й посланця ООН, Леонардо ді Капріо. У фільмі представлена розповідь про те, перед якими труднощами постав світ у зв’язку зі змінами клімату. Крім зрозумілого пояснення причин глобального потепління, запропоновані варіанти дій, щоб запобігти катастрофічним порушенням життя на нашій планеті. В основі фільму — мандрівка Леонардо ді Капріо різними частинами Землі, під час якої актор досліджує наслідки глобального потепління. Ді Капріо ділиться побаченим й акцентує увагу на запереченні змін клімату серед корпоративних лобістів і політиків США.
Дія "Революції" починається із занурення режисера фільму Роба Стюарта та його асистента у воду до акул — у такий спосіб режисер привертає увагу до того, що реальна небезпека полягає зовсім не в мешканцях глибин. Режисер починає пригоду 15 країнами тривалістю в чотири роки, щоб показати одну істину — життя на Землі досягло еволюції такого рівня, що тепер потрібна революція для збереження життя. Впродовж фільму глядач стикається віч-на-віч з дикою природою — від коралових рифів у Новій Гвінеї до тропічних лісів Мадагаскару. Роб Стюарт пояснює, як у нашому світі все взаємопов’язано.
Натхнений книжкою Марка Лінаса "Шість градусів", документальний фільм від National Geographic висвітлює проблему глобального потепління з погляду науки. У фільмі йдеться про наукові відкриття в царині зміни клімату. Хоч фільм випустили 2007 року, на нього варто звернути увагу: пояснення того, як на стан довкілля впливає кожен градус підвищення температури, — актуальне як ніколи.