Чому варто подивитися фільм "Міста та їхні герої" про героїзм українського народу

У Києві 3 липня відбудеться прем’єрний показ кіноальманаху з шести документальних фільмів "Міста та їхні герої". Для цього проєкту в шести містах України — Харкові, Миколаєві, Чернігові, Охтирці, Баштанці та Іванкові — було обрано свого героя для документального фільму про місто.

Режисерами стрічок стали Ольга Гібелінда та Андрій Литвиненко. Команда проєкту "Міста та їхні герої" поїхала у 12 регіонів країни та проаналізувала історії понад 200 українців. Було обрано 6 міст і понад 90 героїв, шість з яких з'являються у фільмах. "У фільмі ми намагалися передати відчуття того, що ніхто з нас не один — ми нація, ми українці, кожен із нас робить свою справу. Я вдячна всім нашим героям за те, що вони все витримали і залишились людьми", — говорить режисерка фільму Ольга Гібелінда

Так, у Миколаєві своєю історією ділиться підприємець-пивовар Дмитро Волощенко — один із найвідоміших волонтерів у місті. Героїнею з Харкова стала Олена Озерова, акторка Театру Ляльок, який із повномасштабним вторгненням перетворився на гуманітарний центр.

Міський голова Баштанки Олександр Береговий у фільмі розповідає про те, як 100 баштанців змінили хід бойових подій війни на південному напрямку у свій період часу. Ще один герой проєкту — актор і ведучий Геннадій Попенко, який із сім’єю пережив окупацію Іванкова, а потім став бійцем тероборони та активним учасником життя громади.

Герой із Чернігова — приватний охоронець Артем Ракітін, який під час облоги вивіз із міста понад 26 000 людей. А історія Охтирки ілюструється розповідями Павла Ігнатченка — звукорежисера, який перетворив свою студію на пошивочний цех з виробництва військових аптечок.

На осінь заплановані прем’єри в Парижі та Берліні. Фільм "Міста та їхні герої" вийде в широкий прокат восени — спочатку в кінотеатрах, згодом стрічка з'явиться і у відкритому доступі.

Ще однією частиною проєкту "Міста та їхні герої" є фотовиставка зі світлинами міст та їхніх мешканців. У Києві фотовиставку "Міста та їхні герої" можна побачити на Софійській площі. Просто неба тут виставлені фото, зроблені в різних містах України, постраждалих від російського вторгнення. Зокрема, це пейзажі міст та світлини окремих об’єктів, а також фото мешканців міст, які відіграли важливу роль у захисті свого краю від російських загарбників.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.