
Vogue UA анонсує спеціальний проєкт, присвячений Венеційській бієнале
23 квітня стартує Венеційська бієнале – одна з найголовніших виставок сучасного мистецтва у світі. Цього року команда Vogue.ua вестиме репортажі зі закритого перегляду для преси та колекціонерів наживо – найцікавіші новини та інтерв’ю з художниками шукайте на сайті Vogue.ua та в соцмережах.

На 59-й бієнале у Венеції цього року Україна представлена дуже широко – і в той час, коли на території нашої країни триває війна за свободу, незалежність й узагалі існування української нації, присутність українських митців на цій культурній події надважлива. В Українському національному павільйоні глядачі з усього світу побачать проєкт харківського художника Павла Макова "Висока вода. Фонтан виснаження". Його представляє кураторська група Марії Ланько, Єлизавети Герман та Бориса Філоненка й київська галерея Naked Room. Інсталяцію Макова ледве вдалося вивезти з галереї в Києві, що зазнав ракетних обстрілів майже з першого дня повномасштабного вторгнення. Про цей "квест" з вивезення робіт читайте в розповіді кураторки Марії Ланько.

На бієнале буде представлено ще один проєкт кураторів Марії Ланько, Єлизавети Герман та Бориса Філоненка. Він має назву Piazza Ucraine та являє собою інсталяцію просто неба в садах Джардіні, створену за проєктом української архітекторки Дани Косміної, яка дає голос художникам і художницям з України.

В офіційній паралельній програмі також представлений масштабний проєкт «Це Україна: Захищаючи свободу». Це спільний проєкт PinchukArtCentre, Офісу Президента та Міністерства культури та інформаційної політики, участь у якому візьмуть як українські художники Микита Кадан, Леся Хоменко, Євгенія Бєлорусець, так і всесвітньовідомі – Демієн Герст, Марина Абрамович, JR, Такаша Муракамі.

Також у Венеції покажуть свої персональні проєкти українські художниці Маша Шубіна та Жанна Кадирова. Стежте за новинами на vogue.ua
Еще в разделе ART
Популярное

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на «Євробаченні – 2022»

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

Портрет нації: мами-українки на світлинах початку ХХ століття

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Історія червоної сукні Valentino

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому
Не следуйте за модой
— ощущайте её
Спасибо!
На указанный вами адрес было отправлено письмо.
Подтвердите, пожалуйста, свою подписку.