До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

У Парижі презентували фотопроєкт Даниїла Котляра, присвячений святу Маланки

21 вересня у паризькій галереї Sheriff Gallery презентували фотоальбом українського фотографа Даниїла Котляра "13 січня". Фотопроєкт присвячений традиційному святу Маланка, яке відзначають у селах на Буковині 13 січня. Даниїл Котляр відзняв Маланку в 2021 році.

Реклама

"Дівчина з яскравою зіркою на чолі, чорти, ведмеді та святий Василь — усіх цих персонажів можна знайти як у фольклорних історіях, так і в реальності під час щорічного українського свята Маланка", — анонсує кураторський текст Анастасії Калити. — Традиційно святкування спрямоване на зустріч весни. Маланка під час карнавалу постає в образі красивої дівчини — це метафора весни, тоді як темні сили постають у вигляді дияволів".

Даниїл Котляр — український фотограф-самоучка, народився в Нікополі. Більшу частину життя він провів у Києві, де розвивався як фотограф, не маючи формальної художньої освіти. У своїй творчості фокусується, зазвичай, на традиції, особистих спогадах і сімейному досвіді. Традиційне свято Маланка художник задокументував під час експедиції на Буковину 2021 року. Для нього звернення до українського фольклору — це насамперед спосіб дослідити і зберегти колективні практики української культури в сучасному світі.

Фотоальбом виходить у британському видавництві AYVAN. Презентація книги відбудеться в паризькій галереї Sheriff Gallery з 21 по 24 вересня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.