У Луврі відкрилася виставка старовинних ікон з колекції Музею Ханенків

В одному з найвідоміших музеїв світу відкрилася виставка сакрального мистецтва з київського Музею Ханенків. Масштабна експозиція "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків" представляє в Парижі п'ять з 16 шедеврів, привезених з Києва до Парижу. Це чотири енкаустичні ікони на дереві VI та VII століть та константинопольська мікромозаїчна ікона кінця XIII — початку XIV століття, оздоблена винятковим золотарським обрамленням.

Цей важливий для Україні проєкт — результат меморандуму, що був підписаний минулого року між Лувром, Міністерством культури та інформаційної політики України та Посольством України у Франції. Згідно з меморандумом, Лувр, один з найзнаменитіших і великих музеїв, приймає на зберігання частину цінної колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві — зокрема 16 ікон, п'ять із них зараз експонуються на виставці.

Наразі Лувр проводить масштабне дослідження візантійської світової спадщини. На 2027 рік заплановано відкриття відділу мистецтв Візантії та християнств на Сході. Виставка ікон з колекції Музею Ханенків є першою міжнародною співпрацею для цього відділу Лувру.

"Святі Сергій і Вакх"
"Святі Сергій і Вакх"

Після експонування ікони з Музею Ханенків будуть досліджуватися у лабораторіях Національного центру досліджень та реставрації музеїв Франції.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.